Problem z instalacją Win200 i XP


(Nosms) #1

W trakcie instalacji win2000 lub xp pojawia sie komunikat: "Występujący w tym systemie BIOS ACPI nie jest w pełni zgodny ze specyfikacją ACPI.

Odwiedz strone www. hardware-update.com i pobierz aktualizację BIOS.

Jeśli nie możesz uzyskać aktualizacji BIOSU możesz wyłączyć tryb ACPI podczas instalacji w trybie tekstowym (ni w ząb to nie działa). W tym celu gdy pojawi się wezwanie do zainstalowania sterowników pamieci masowej naciśnij klawisz F7…(co nic nie daje). Mam starą płytę i najnowszy z możliwych bios. Może ktoś wie jak pozbyć się tego problemu, lub jak uruchomić instalację Win2000 lub XP? Będę wdzięczny za pomoc. :frowning: :frowning:


(JNJN) #2

Jeśli aktualizacja biosu i wyłączenie ACPI w biosie nic nie daje, to nie zainstalujesz systemu 2000/XP - zostaje WIN98SE/ME.


(system) #3

Ja mam podobny problem tez nie moge zainstalowac XP ani 2000 bo sie instalacia zawiesza. Odłaczyłem dysk twardy zainstalowałem XP na komputerze u wója z pożniej podłaczyłem u siebie i dziala.


(Nosms) #4

Dzięki ekspertowi microsoftu znalazłem rozwiązanie. Na samym początku instalacji pojawia się komunikat “aby zainstalować sterowniki SCSI wciśnij F6 itd.” w tym momencie trzeba w cisnąć F7 i po kłopocie, załaduje sie standartowa pc hal.


(JNJN) #5

No sam pisałeś że to nic nie daje.


(Nosms) #6

Okazało się, że najważniejszy jest moment wciścnięcia F6, na samym początku instalacji. Ja go wciskałem nieco później.