Problem z Instalacją Win7 64bit na Intel Core 2 Duo


(Mormo7) #1

Serwus!

Mój problem dotyczy systemu Windows7, obecnie znalazłem się w posiadaniu wer. Profesional. Po zainstalowaniu w zakładce System mam napisane że typ systemu jest 32 -bitowy. System postawiłem na:

Toshiba Satellite A200-209 Intel Core 2 Duo T7500 (4 MB Cache, 2.20 GHz, 800 MHz FSB) posiadam do tego 4 GB Ramu a jak to w przypadku 32-bitowych systemów mam dostępne 3 GB Ramu. Mam prośbę o wytłumaczenie mi jak mam zaistalować system by był 64-bitowy... mam wrażenie że zadaje głupie pytanie ale chyba im więcej czytam tym mniej wiem stąd prośba o pomoc.

Pozdrawiam!

Kamyk:)


(Qba Lukaszczyk) #2

Potrzebujesz płyty instalacyjnej z wersją 64-bitową systemu. Na Linuksie mógłbyś się pobawić i byś miał te 4 GB RAMu, a tak to pożycz od kogoś/ściągnij obraz 1:1 jako kopię zapasową - to jest legalne. Innego wyjścia nie ma, chyba, że masz 2 płytę z wersją właśnie 64-bitową. Na C2Duo nie będzie problemów z 64-bitowym OS.


(Mormo7) #3

Mógłbyś mi tylko wytłumaczyć skąd mogę pobrać obraz jako kopię zapasową? A co do Linuxa zastanawiałem się czy można go postawić jako drugi system na tej samej partycji co Win i jesli tak to prosze zaproponuj mi jakąś ciekawą wersje. Z góry dziękuje za pomoc!


(Pharun) #4

A jego CD-key zadziała na takiej 64 bitowej?


(ak6) #5

Najprawdopodobniej - nie

Poza tym jest to niezgodne z licencją.


(Pharun) #6

Tak też mi się wydawało że ten pomysł nie jest ani dobry, ani legalny.