Problem z instalacja win8 via usb

Witam, kupiłem laptop Lenovo g50-30 na olx i … ma hasło … ;/

Chcę zainstalować system od nowa (mam pen. USB) ale podczas uruchamiania komputera nie ma możliwości wejścia do biosu i ustawienia boot usb.

Kupiłem cegłę?

W którym momencie, jest ustawione hasło? Dzwoniłeś do sprzedającego, pytać o hasło?

Z gościem spotkałem się na stacji, pokazał mi że sprzęt działa na włączonym systemie - i tyle go widzieli … .

Komp. jak się włącza od razu pokazuje logo LENOVO i kółko ładowania systemu do poziomu Logowania.

Próbowałem włączać kompa z wciśniętym f2 ale to też nie działa ;/

Co do samego pendrive. Może po prostu pendrive został źle zbootowany? Masz możliwość tego sprawdzenie?

Tak, pierwsze co zrobiłem. Ja z tego pena już instalowałem system na innych komputerach, więc obawiam się że tutaj w biosie do którego nie wiem jak się dostać jest ustawiony hdd jako pierwszy ;/

F1 - wejście do bios i F12 - boot menu. Te klawisze powinny cie interesować. Ze skasowaniem hasła lokalnego nie ma problemów, ale lepiej postawić swoją windę gdy sprzęt używany.

Wyciągnij baterie lub szukaj zworków i innych rad dotyczących resetu hasła BIOS w twoim modelu w internecie.

Z boku obok gniazda zasilania masz  taki mały guzik który da się  wcisnać np długopisem - jak  uruchomisz  laptopa za  pomocą  tego małego guziczka  myślę że  twoje  problemy z instalacją  się  rozwiążą :slight_smile:

Jak kolega wyżej napisał jest to guziczek z namalowanym “haczykiem” i może on być również na górze przy przycisku zasilania.