Problem z instalacją Windows 10 - laptop Samsung RC510

Witam, mam problem z instalacją Win 10 mam laptopa samsung rc510 gdzie zainstalowany jest win7 czy chcę zrobić aktualizację do win10 czy całkowicie wgrać nowy system laptop się odpala pojawia się pierwsza ikonka z logo Windows i koniec dalej nie idzie, czy ktoś mam jakieś pomysły co z tym zrobić.

1 polubienie

Zależy od wybranej metody. Najlepiej, moim zdaniem, pobrać stąd:
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
i tym narzędziem sporządzić bootowalny pendrajw z wybraną wersją (32/64-bit) systemu.
Zbootować komputer z tego pendrajwa i kontynuować instalację. Po ukazaniu się logo Windows trzeba cierpliwie poczekać (czasem kilka minut!), aż pojawi się “kółko” dalszej instalacji. Potem już idzie normalnie…

Wyjmij kartę WIFI na czas instalacji

Źródło -> https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/all/samsung-rc510-got-stuck-at-windows-logo-when/a8c63587-806f-4bdf-87be-e2d13372bb7b

Moja mama też miała dokładnie ten sam model lapka. Również nie szło zainstalować Win10 (wisiało na logo). Po wyjęciu karty WI-FI (Broadcom) instalator wystartyował, system zainstalował się. Jednak po ponownym wsadzeniu karty - system znowu wisiał na logo. Wówczas daliśmy z bratem sobie spokój. Potrzebna będzie inna karta WI-FI, bo to ona stwarza problem z bootowaniem. Co dziwne - Win8.1 działa OK.

Potwierdzam problem z kartami WIFI w laptopach Samsunga. Już dwa w ten sposób uratowałem przed oddaniem na złom - wymieniając kartę Atheros na Intela :slight_smile:

Nie wiem, co tam modzi Samsung, ale u mnie karty Atherosa chodzą bez problemu na wszystkich systemach.

1 polubienie