Problem z instalacją Windows 10 po deinstalacji sterownika procesora

Witam,

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł co jeszcze mogę zrobić ze swoim komputerem by móc zainstalować Windows 10.

Wczoraj wymieniłem procesor na płycie głównej Intel DQ965gf uruchomiłem wcześniej zainstalowany Windows 10 ale zauważyłem, że system nie wykrył mi nowego procesora pokazując nadal poprzedni (BIOS wykrył prawidłowo nowy).

Zacząłem grzebać w menadżerze urządzeń i odinstalowałem sterownik procesora z nadzieją, że system zainstaluje ponownie i prawidłowo wykryje nowy.

Od tego momentu zaczęły się problemy.

Po restarcie system wieszał się bez końca na początkowym niebieskim logo Windows 10 nawet podczas próby naprawy systemu.

Próby reinstalacji kończyły się na podobnie - jasny dosowy pasek ładowania i zawieszenie na niebieskim logo Windows 10  i podobnie w przypadku Windowsa 7

Ciekawe jest to, że udało mi się zainstalować bez żadnych problemów WIn XP po czym usunąłem wszystkie partycje dysku i ponowiłem próbę instalacji Windows 10 - bez skutku z tym samym problemem.

 

 

Nie piszesz co to za procesor, czy jest kopatybilny z win10. Spróbuj z win8.

 Core 2 Duo E6320 wymieniłem na Core 2 Duo E7500 - raczej nie powinno być problemów z kompatybilnością

Próbowałem z Win 7 bez powodzenia

A jaki masz bios, zaktualizuj go https://downloadcenter.intel.com/download/18158/BIOS-Update-CO96510J-86A-

zaktualizowałem do najnowszej wersji

poprzednią instalacje wykonywałem na sporo starszej wersji BIOSU