Problem z instalacją Windows 10 Pro na laptopie

Witajcie,
mam problem z instalacją systemu.
Kupiłem laptopa (Dell Inspiron 5770) z Windows 10 Home. Ponieważ jednak zależy mi na wersji pro, to osobno dokupiłem sam system. Podczas instalacji (z dołączonej płyty do kupionego osobno Windows 10 Pro) nie mam możliwości wyboru systemu i za każdym razem instaluje się wersja Home. Klucz do wersji Home musi być zaszyty w biosie/uefi… tylko jak to obejść i jednak zainstalować wersję Pro?

Próbowałem jeszcze rozwiązania, że po instalacji (Home) wybrałem zmianę klucza produktu (opcja dostępna w menu “Aktywacja”). Jednak po wpisaniu klucza mam komunikat "Wprowadzony klucz produktu nie działa. Sprawdź klucz produktu i spróbuj ponownie lub wprowadź inny klucz (0xc004f050).
System na pewno jest legalny. Kupiony w tym samym sklepie co laptop - chodzi o sklep internetowy który ostatnio intensywnie współpracuje z dobreprogramy :slight_smile:

Jakieś sugestie jak w końcu zainstalować wersję Pro?

Upgrade Home to Pro

https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/57fwoo/chance_productcode_home_to_pro_0xc004f050/ spróbuj tego rozwiązania:

Instead of using my own product key I needed to used the generic key: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T to update from Windows 10 Home to Windows 10 Pro.
After it was updated to Windows 10 Pro I changed the productkey to my licence and it activated!

Po wpisaniu tego klucza jest komunikat, że zaraz rozpocznie się aktualizacja do Windows 10 Pro… a po chwili
"Nie można aktywować systemu Windows na tym urządzeniu, ponieważ nie masz prawidłowej licencji cyfrowej lub klucza produktu"

Klucz od kupionego Windows 10 Pro również nie idzie.
No co do licha… jak się kupi laptop z Home, to już nie można przejść na Pro?

EDIT:
Chyba udało się znaleźć rozwiązanie.
Gdyby ktoś miał podobny problem, to:
W katalogu “sources” z plikami instalacyjnymi Windows należy umieścić plik tekstowy PID.txt
W pliku należy umieścić
[PID]
Value=xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx

oczywiście zamiast ciagu z “x” podajemy nasz klucz.
Teraz podzas instalacji system użyje naszego klucza, a nie tego zaszytego w biosie.

Druga opcja to stworzenie pliku ai.cfg, informacji w necie sporo.