Problem z instalacją Windows 10 - reboot and select proper boot device

Witam.

Chciałem zainstalować Windows 10 na nowym komputerze i oczywiście musiał pojawić się błąd. Po włożeniu pendriva i włączeniu komputera pojawia się komunikat: reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key pl

Co muszę zrobić aby zainstalować Windows?

Musisz wybrać pendrive na którym masz W10. Na tej liście co pokazałeś go nie ma.

W Boot option #1 zobacz czy masz do wyboru pendrive, jak tak to go wybierz.
Jak nie ma to zobacz w Hard Drive BBS Priorites czy jest tam pendrive, jak tak to go ustaw przed NVME Kingston (po instalacji trzeba wyciaganac pendrive)

Wyłączyć Secure Boot i włączyć CSM/Legacy.

Użyj (jeśli jest dostępne?) tzw. menu startowe (BootMenu), najczęściej przez szybkie klikanie odpowiedniego klawisza (F11, F12, Esc) podczas startu komputera i wybierając z listy strzałkami nazwę swojego nośnika lub pozycję Windows Boot Manager (jeśli jest na liście?) i > Enter.

Przecież widać na pierwszym screenie, że nie ma pendrive z w10 do wyboru na liście bootowania

Pendrive pewnie źle przygotowany i nie uruchamia się w trybie UEFI.

Zainstalowałem system na innym pendrive i normalnie się zainstalował bez zmian ustawień w Biosie. Mam od razu kilka pytań:

  1. Posiadam dysk 500mb kingston, podzielić go na dwie partycje ? Podczas instalacji nie zrobiłem tego i mam tylko partycje C.

  2. Da się przyśpieszyć działanie internetu ? Niektóre strony wczytują się szybko, niektóre troche dłużej np. vinted. Myślę, że na 16gb ram powinien troszke szybciej działać Vuze też raczej powinien pobierać szybciej troche zamula. Mam jakiś starszy czarny router UPC Horizon i kartę TP-Link TL-WN881ND

  3. Instalowałem system zgodnie z instukcją na youtube i była mowa o instalacji sterowników INTEL Managment Engine . Jakie mam zainstalować ?

Ryzen 3100, as rock ab350m pro4-f, gtx 1650super, Zasilacz SilentiumPC Elementum E2 SI 450W [Dysk SSD Kingston A2000 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe, [Obudowa Krux Astro ARGB] [TP-Link TL-WN881ND, Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GIS)]

  1. Ja bym nie dzielił. Nie widzę potrzeby. Kopię zapasową ważnych plików i tak trzyma się w osobnym miejscu.

  2. Tak. Zainstaluj uBlocka. Większość elementów spowalniających działanie stron internetowych to skrypty reklamowe.

Z ublockiem jest juz lepiej, mam obie wersje origin i zwykłą, tylko dalej pobieranie w vuze jest dosc mierne na starym lapku szybciej szlo. Da się przyspieszyc ? moze lepsza karta sieciowa ? moze inny ruter?

Nie ma “zwykłej”. uBlock Origin to jedyna, prawidłowa wersja. Reszta jest podróbkami i nie należy z nich korzystać.

A możesz pokazać prędkość pobierania?

Prędkość pobierania z dobre programy ok 1-1,2mb, z vuze srednio 2,7 max byl 3,8mb/s. Filmy na yt tez powinny szybciej sie buforować, a idzie ledwo z suwakiem.

Mam dwie czarne antenki od karty sieciowej, podpiąć je ?

Proszę o polecenie antywirusa, który nie będzie obciążał mojego systemu przy tych parametrach. Obecnie mam nod32 i wydaje mi sie ze jakos dziwnie go obciąża, bez antywira lepiej śmiga.

bitdefrent/norton ? czy moze coś innego ?

Internet mam z upc, nie pamiętam ile dokładnie teraz oferują.

No… tak.

sorry ze wczesniej nie odpisałem nie byłem korzystałem za bardzo z komputera i nie byłem pewien tej prędkosci

Dzięki za szybkie odp

A z tym antywirusem ? jaki wybrać ?

Zdecydowanie lepiej nie laguje w Csie i w vuze teraz ok 8mb/s i teraz sie zastanawiam czy jakbym wymienil ta karte sieciowa na lepsza lub ruter/modem na nowszy to by było jeszcze lepiej ?