Problem z instalacją windows 10

Podczas instalacji win10 mój komputer wyłączył się przez przerwę w dostarczaniu prądu do domu. Gdy odpaliłem komputer był on w wersji win7, czyli tej z której się przenosiłem, ale z jedną zmianą – w prawym dolnym rogu na pulpicie jest następujący napis: “Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna”. Podkreślę że kopie systemu kupowałem wszystko jest legalne. Gdy odpaliłem po raz drugi instalacje win10 instalator prosił mnie o klucz produktu (przedtem tak nie było). Czy ktoś miał podobną sytuacje? Jeśli tak to jak ją rozwiązał?

Za pomoc będę bardzo wdzięczny : )

Jeżeli kupowałeś kopię systemu to powinieneś mieć klucz do niej. Klucz można wykorzystać wiele razy.

“Podkreślę że kopie systemu kupowałem wszystko jest legalne.”
Gdzie kupiłeś system? I za ile?
Powyższe pytanie można traktować jako retoryczne, ale jeśli system kupiłeś za 50,- na allegro to nie masz oryginalnego systemu.

Problem w tym, że nie mogę znaleźć klucza, prawdopodobnie zgubiłem podczas przeprowadzki.

Mam na sto procent oryginalny system. Kupowałem go chyba nawet ze strony microsoftu. Wersje swoją drogą win7 mam pro przy okazji jeśli to by coś pomogło.

To w ostateczności jaki chcesz mieć system? Win7Pro czy Win10?
Jeśli Win10, to podczas “czystej” instalacji (czyli spod bootowania/utrata danych z partycji systemowej) wybierz wersję Win10 Pro i odpowiednio bitową, czyli taką samą, jaka była na Win7 (x86/x64). Następnie podczas instalacji, w którymś oknie, naciśnij przycisk “Nie mam klucza”.
Być może system Win10 aktywuje się samoczynnie w oparciu o zarejestrowany wcześniej w MS klucz Windowsa 7?

Jeżeli przeniosło Cię na system Windows 7, który miałeś wcześniej to przywrócono kopię systemu z ukrytego miejsca na Twoim dysku twardym. Jak wcześniej napisano - prawdopodobne jest to, że po zainstalowaniu przez Ciebie Windows 10 i pominięciu aktywacji, system będzie podejmował próby aktywacji samodzielnie. Jeżeli kupowałeś na stronie Microsoft i miałeś założone konto to warto, abyś zalogował się na to konto w Microsoft Store.

Ostatnio codzienność na moim W10 :joy: Raz pokazuje, że ukradłem system, następnym razem próbuje zainstalować jakąś aktualizację, restartuje komputer 4 razy, po czym się poddaje i nie piszę, że ukradłem, potem znowu zmienia zdanie :joy: Wspaniała ta wersja 2004 :smiley: