Problem z instalacją Windows 2000

Znajomy ma dość leciwy komputer płyta A-TREND ze slotem i pentium 3 hdd 2 X 8 Giga. Po formacie jednego dysku i próbie wgrania windowsa 2000 dochodzi do komunikatu “naciśnij dowolny klawisz…” i odpowiedź “nieprawidłowy dysk włóż właściwy” i co z tym fantem zrobić ? Płyta CD jest dobra -na innym komputerze się instaluje. Ustawienia w BIOSIE: CDROM , C , A

Czy jest możliwe zainstalowanie na tym komputerze Windowsa 2000 , jeżeli tak to jak???

pozdrawiam andrew :cry: :cry:

Czyli prat.

Gratuluję maruder_best jesteś rzeczywiście de best w instalowaniu systemów!.Apropos płyta jest oryginalna.Twoja rada mi wiele pomogła…dziękuję

andrew

Skoro płyta jest oryginalna to nie możesz jej instalować na innym kompie:

To już jest piractwo.

A co do problemu to jaki miałeś wcześniej OS i format plików??

Płyta nie była kupiona z innym komputerem tylko oddzielnie .Instalacja na drugim kompie była tylko sprawdzeniem płyty. Po sprawdzeniu została odinstalowana. To nie jest piractwo.

A tak do rzeczy: WIN98 SE fat32

pozdrawiam andrew :slight_smile:

dysk, na którym chcesz instalować system podepnij na końcu taśmy / jako master /, a ten drugi na czas instalacji odepnij i oczywiście na kontrolerze 1 czyli IDE 1 na płycie głównej. W biosie opcje wykrywania napędów / w pierwszej zakładce / ustaw na auto. Start oczywiście tak jak masz, czyli pierwszy z cd romu, drugi hdd.

Niestety ale to jest piractwo :frowning: Czy system z tej płytki był już wgrywany na tym kompie??

jeśli ma wersję BOX to nie jest żadne piractwo bez względu co wymieni w komputerze i ile komputerów, byle tylko liczba stanowisk na licencje była zachowana, ale nie o to chodzi. andrew ma chyba problem z instalacją, a nie legalnościa systemu, to już jego sprawa i nie pyta, czy popełnia piractwo, a my nie wiemy na jakich zasadach posiada płytę instalacyjną i nie mamy prawa domniemywać o tym.

a może dyskietka startowa ^^

Wiadomo że jego sprawa bo to on (o ile te nasze przypuszczenia to prawda) łamie prawo. Ale tego nie wiemy. Chodzi mi o to, że moderatorzy często zamykali temat bo było (tylko) podejrzenie piractwa.

A w którym momencie wyskakuje ten komunikat?

Drugi ekran startowy komunikat o treści:

"Boot from ATAPI CD-ROM : Failure…

Nieprawidłowy dysk

Wymień dysk i naciśnij dowolny klawisz"

A może płyta została mechanicznie uszkodzona, spróbuj przegrać płyte (nie łamiesz wtedy prawa bo można zrobić jedną kopie bezpieczeństwa systemu windows)

nie ładuje Ci plików z cd-romu, może masz więcej napędów na tej taśmie, zostaw tylko cd-rom jako master na drugim kontrolerze / na płycie to jest gniazdo IDE2/, zresetuj bios i po resecie ustaw bootowanie z cd-romu, gdy to nie pomoże jeśli masz napęd dobry moze być coś z taśmą sygnałową.

Dziękuję za dobre chęci. Poradziłem sobie inaczej. Wgrałem ponownie win98, który był poprzednio (bez problemów) i zrobiłem upgerade do win 2000.

Wszystko poszło OK

pozdrawiam andrew :smiley: :smiley: :smiley: