Problem z instalacja windows 2000

(Wankes) #1

Mam na swoim laptopie zainstalowanego windowsa 7, niestety nie wszystkie stare programy i gry da się na nim odpalić, dlatego chce zainstalować win 2000 lecz podczas instalacji wyskakuje mi komunikat o treści: "Ten dysk cd-rom pochodzi z wersji windows starszej niz obecnie używana. Funkcje instalatora z tego dysku nie bedą dostepne". Czy ktos może wie jak to obejść aby móc zainstalować tego windowsa??

(Marcinch7) #2
  1. Da się to obejść np. GPartedem

2. Odradzam ten pomysł! Zainstaluj 7 32-bit lub chociaż XP...

Windows 2000 jest z 2000 roku i wątpie aby 10 lat po wydaniu miał dobre wsparcie dla sprzętu.

(k038) #3

do gier to już lepiej win 98 albo xp , 2000 nie do tego raczej przeznaczony był

(Kuczkowiak) #4

Jeżeli potrzebujesz do starych gier to chyba raczej powinieneś instalować Windows 98 bo jeżeli chcesz się pchać w Windows 2000 to lepiej od razu instaluj XP bo to systemy na tych samych jądrach , gdzie XP jest lepszym systemem od Windows 2000

(Monczkin) #5

wankes , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

(Marcinch7) #6

Windows 98? Wy chyba sobie żartujecie? Macie pojęcie co mówicie?

98 nie obsługuje nawet 512mb ramu, stawiam że autor wątku ma 2gb-4gb...

(Kuczkowiak) #7

Marcin1147 a ty masz pojęcie ? Przecież potrzebuje do starych gier , pokaż mi stare gry które potrzebują 4GB RAMu . Jakby mógł sobie grać w stare gry na Windows 7 to by się nie pytał .

(kwpolska) #8

Najlepiej - postaw tego 2k w VirtualBoksie.

(Piter9713) #9

Nie lepiej obejść tego poprostu odpalając płytę od razu po uruchomieniu komputera?

(Pawel Pieczyrak) #10

Najlepiej, jak podasz tytuły gier, w które chcesz ciupać a my osądzimy jaki system będzie najlepszy dla nich.