Problem z instalacją windows 7 na Coffee lake

(wojtmen82) #1

Witam,

Mam problem ze sterownikami do płyty Gigabyte z370 ultra gaming z procesorem i3 8350K

Zainstalowałem windows 7 na ssd tą metodą
http://forum.pclab.pl/topic/1189112-Windows-7-Image-Updater-Automatyczny-aktualizator-obrazu-Windows-7-dla-nowych-maszyn-SkyKabyCoffee-Lake-Ryzen-Threadripper/

System działa tylko nie mam sterowników do karty sieciowej

Na stronie Gigabyte z370 ultra gaming są sterowniki tylko do USB3, SATA i audio

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły.

Czy ewentualnie win 8 będzie działa?

Win 7 box aktualizowałem do Win 10 na starej płycie z z97
Nie mogę aktywować win 10 choć mam przypisaną aktywację do konta outlook, więc Win 10 odpada

Z góry dziękuję za pomoc

(Dimatheus) #2

Hej,

• W wszystkie elementy płyty głównej - oprócz tej sieciówki - są poprawnie wykrywane?
  • W menadżerze urządzeń nie ma innych nierozpoznanych sprzętów?
  • Próbowałeś poszukać sterowników na stronie Intela, bo chyba taką sieciówkę ma płyta. Możesz wkleić identyfikator sprzętu dla tej karty?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(eskimosek) #3

(wojtmen82) #4

Po instalacji sterowników ręcznie do win 7 ze strony Gigabyte z370 ultra gaming nie działały porty USB i sieciówka
Myszka bezprzewodowa na USB działała.

Zainstalowałem sterowniki LAN do Win 10 i sieciówka działa

Wgrałem wszystkie sterowniki z CD od płyty i wygląda na to że wszystko jak na razie działa

Mam tylko jeszcze jeden problem z audio. Na youtube dźwięk działa ale w grach już nie.

Jeśli ktoś chciałby wymienić platformę na Coffee lake i zainstalować Win 7 to polecam

Przesiadłem się z socketa 1050, i5 4460 i Win 7 teraz działa jak błyskawica

(wojtmen82) #5

Dodatkowo mam jeszcze jeden problem z uruchomieniem win 7 na dysku twardym. Podczas uruchomienia następuje reset na tej płycie. Sprawdzałem na ssd z win 7 poprzedniej starej płyty z97 i się uruchamia.

Mam tylko dwie opcję w biosie: AHCI i Optane
Na starej płycie z97 miałem AHCI i IDE czy jakoś tak na tym działał normalnie

(Dimatheus) #6

Hej,

• A karta w menadżerze jest poprawnie wykrywana?
  • A używasz monitora z portem HDMI?
  • A jakie masz aktualnie ustawienia na nowej płycie głównej?
  • Instalowałeś system od nowa na tym nowym sprzęcie czy przenosiłeś dysk ze starego komputera na nowy bez instalowana systemu na czysto?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(wojtmen82) #7

Sterowniki się źle zainstalowały. Audio już działa

Nadal mam problem z win 7 na dysku twardym. Podczas uruchomienia win 7 mam blue screen i reset. Tak cały czas na ustawieniu AHCI. Powinna być jeszcze opcja IDE w biosie

Aktualnie używam na AHCI ssd ale dysk na pewno nie ruszy na ustawieniu AHCI

(Dimatheus) #8

Hej,

A no to super!

A co z powyższymi pytaniami z poprzedniego mojego posta?

A jaki dokładnie kod błędu otrzymujesz?

Dlaczego tak uważasz? Co nie tak z dyskiem, że na AHCI nie ruszy? Przecież tryb działania zależy bardziej od płyty głównej i sterowników do niej, a nie do dysku.

Pozdrawiam,
Dimatheus