Problem z instalacją Windows 7 na Intel NUC

Witam, mam problem z mini komputerem Intel NUC z procesorem Celeron J4005, gdyż producent wymyślił sobie, że na 2 GHz procesor idealny będzie W10 który zżera około 50 % procesora nie robiąc zupełnie nić (tak samo jak ram). Dzisiaj przez około pół dnia próbowałem zainstalować z pendrive Windowsa 7, niby proste ale jednak nie. Próbowałem wersje zmodowane, oryginalne, UEFI i inne ale nic. Przy tworzeniu pendrive przez Rufusa wywala błąd że nie może uzyskać dostępu do pliku BCD przy zabootowaniu z pena. Przy użyciu oprogramowania Ventoy do multi instalacji systemów, instalator się włącza, znaczy pokazuje: Windows is loading files, pasek następnie dochodzi do końca i ukazuje się logo uruchamiania Windowsa 7, kilka pasków na ekranie i zamiera. Nic nie da się z tym zrobić, próbowałem już instalować przez W10 uruchamiając setup.exe. Proszę o pomoc, próbowałem z różnymi pendriveami i z innymi komputerami, tylko na tym ustrojstwie nie działa. Z góry dzięki za pomoc :smiley:

Czy ustrojstwo ma wsparcie W7 według producenta?
Zresztą… szkoda Twojego życia. Instaluj W10, będzie identycznie nieużywalny jak W7, możesz nawet i Linuksa wgrać, też nie pomoże.

Jak masz możliwość, to zwróć to, możesz zapłacić więcej, ale weź nuca na Ryzenie 2200u/3200u, będzie 2x wydajniejszy i W10 będzie działał po ludzku.

Dwuwątkowy procek J cośtam , o wydajności niższej niż lub równej 12 letnim Quadom, wsparty 4 GB pamięci ram, to doskonały przepis na maszynę do pisania i kalkulator, bo Internet tego potworka zabije, niezależnie od systemu. :stuck_out_tongue:

Dzięki bardzo, tak zrobię :stuck_out_tongue: głupio zrobiłem. A i nie ma wsparcia do W7

Spoko, tak powinien wyglądać mini komputerek domowy, ewentualnie procesor Intela, jakikolwiek z numerem od 8000 w górę. Szukaj gdzie taniej. :wink:

mini komputer AMD Ryzen 3 2200U 8G DDR4 128G NVME - Sklep i Komputery stacjonarne - Allegro.pl

Dzięki bardzo :smiley: