Problem z instalacją Windows 7 na netbooku EeePc firmy Asus

Mam następujący problem.

Kupiłem netbooka bez systemu operacyjnego. Nagrałem widowsa 7 za pomocą programu unebootin.

System ładnie się startuje do czasu gdy nie wywala mi informacji, że nie posiada wymaganych

sterowników do napędu CD/DVD.

Czytam w necie o możliwych tego przyczynach:

  • nieoryginalny system windows - wg mnie jest oryginalny bo pochodzi z elms czyli bezpłatnej dystrybucji oryginalnych produktów microsoft uczelniom technicznym

  • błędy w nagrywaniu obrazu płyty na pena - próbowałem nagrywać kilkukrotnie także za pomocą innych programów np. winToFlash, jeszcze raz spróbuję ściągnąć obraz płyty z uczelnianego serwera - może coś się stało podczas ściągania.

Maravil , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Spróbuj użyć programu Universal-USB-Installer w najnowszej wersji. Posiada on możliwość tworzenia bootowalnego pendriva z instalatorem systemu Windows. Nie testowałem tego jeszcze, jednak jeśli chodzi o dystrybucje linuxowe które obsługuje, to z bootowaniem nie ma najmniejszego problemu na nich.

Microsoft wydał specjalny program ułatwiający wykonanie tego zadania

Brak sterowników napędów CD/DVD-ROM (szczególnie do laptopów) dla systemu Windows7 często wynika po prostu z braku sterowników dla starszych laptopów, pracujących dotychczas w systemach Windows XP, na których usiłuje się instalować Windows’a 7. To częsty temat na Forum.

Tak, jest to instalacja przez Lan. W win7 raczej się da. Musisz połączyć kompy kablem scrosowanym i zabootować netbook z lan. Poszukać w internecie, napewno jest jakiś tutorial

Hmm… mam pendriva, z wgranym na niego za pomocą w/w programu Windows 7 Prof z programu MSDNAA na moim netbooku MSI, opartym na Atomie n450. I Instalator odpala się bez problemu, tak samo kolejne etapy instalacji. Może masz uszkodzony obraz nośnika? Spróbuj jeszcze raz ściągnąć obraz płyty.

“Hmm… mam pendriva, z wgranym na niego za pomocą w/w programu Windows 7 Prof z programu MSDNAA na moim netbooku MSI, opartym na Atomie n450. I Instalator odpala się bez problemu, tak samo kolejne etapy instalacji. Może masz uszkodzony obraz nośnika? Spróbuj jeszcze raz ściągnąć obraz płyty.”

Dokładnie też z tego programu mam ściągnięte. Ściągnę jeszcze raz.

Dodane 29.03.2011 (Wt) 17:47

To co coś z biosem mojego netbooka. Zrobiłem bootowalnego pendriva z mojego z oryginalnej płyty windowsa visty i co? Nic. To samo. Pisze, że brakuje sterowników do napędu dvd/cd.

Dodane 29.03.2011 (Wt) 18:13

Kurcze chyba działa.

Okazuje się, że w kropce postawiła mnie starość mojego komputera ale jego nowość.

Do instalacji bootowalnego pendrive’a uzywałem portu usb - 3.0 tymczasem port ten nie obsługuje takich pendrive’ów.

Do szczęścia wystarczyło przełożyć pendriva’a do portu usb 2.0

ja miałam podobny problem a rozwiązanie banalne:

  1. Formatujemy dowolny pendrive na którym zmieścimy zawartość płyty z windowsem 7.

  2. Kopiujemy wszystkie pliki na żywca na pendrive.

  3. Ustawiamy w biosie bootowanie z pendrive.

  4. Rusza instalacja :slight_smile:

Proste rozwiązania są najlepsze. Instalowałam win7 w ten sposób na sonym vaio.

Z mojej strony rozwiązanie problemu - również komunikat o braku sterów cd/dvd - wyglądało tak:

  • wejście do Bois’u

  • następnie zakładka Boot

  • wyłączenie bootowania z wszystkich urządzeń oprócz pendriva

Co ciekawe nigdzie nie było ustawionego cd jako urządzenia do rozruchu no ale ważne że poszło bez problemu.

to nie są sterowniki do cd tylko SATA (do dysku twardego) Tam są inne niż w stacjonarnych lub w laptopach