Problem z instalacją Windows 7 Professional 64bit

Czy pendrive jest widziany w Zarządzaniu dyskami lub w Menadżerze urządzeń.

Ten program nie zrobił nic więcej niż jak byś zastosował drugi poradnik który zaproponowałem (program zautomatyzował proces).

Z tymi pendrivami chyba nic nie wypali, 3 różne pendrive robiłem i nie znajduje ich boot menu. Może macie jakiś dobry program do wypalania płyt rozruchowych? Bo nero pozwala tylko do 2GB nie więcej. Wypaliłem jako obraz poprzednią płytę, ale jak widać coś nie działa. Więc może tu leży problem.

Obraz systemu jest boot’owalny (pokazało się tło instalatora).

Spróbowałbym jeszcze Plop Boot Manager (opis), uruchamiałem przy pomocy tego narzędzia “archaiczne” komputery z usb. Nagraj na płytę plpbt.iso podłącz pendrive (na którym jest Win 7) do komputera i uruchom go z nagranej płyty, wybierz USB

8FcPqrwE-plup-s-.png

Czyli tak jeśli dobrze rozumiem to mam nagrać jako obraz to narzędzie i uruchomić poprzez bootowanie CDROM, a potem wetknąć pena z systemem i wybrać USB?

Ten plpbt.iso co waży 544 kb sam bez reszty?

Tak (jak obraz z systemem operacyjnym).

Tak.

Pendriva podłącz przed uruchomieniem komputera z płyty (podłącz przy włączaniu komputer).

Tak.

Tak.

Wiesz co, ostatecznie nie patrzyłem tego programu, tylko pobrałem ponownie instalator windowsa z Dreamspark i wypaliłem na drugiej płycie. Od razu zadziałał. Piszę właśnie z nowego systemu do was. :slight_smile: Mimo wszystko dzięki za różne pomoce. Tylko mam jeden dziwny problem. Otóż podczas instalacji systemu sformatowałem dysk i utworzyłem dwie partycje, jedna miała być systemowa druga na pozostałe zabawki. Ostatecznie wyszło że po instalacji mam jedną partycję czego nie łapię, bo ustawiałem dwie. I jeszcze jedna zagwozdka, bo gdy miałem system XP to on mi wykrywał, że mój HDD ma 500GB i na fakturze gdy dysk kupowałem też było napisane że jest to 500 GB, a Windows 7 twierdzi uparcie że mam 596 GB czy nic się nie stanie jeśli przekroczę 500 GB?

Pokaż screena z Zarządzania dyskami (w menu start wpisz Zarządzanie komputerem,przejdź do zarządzanie dyskami).

Screenjpg_nrsnhae.jpg

Wygląda jak byś miał dysk o pojemności 640GB.

Sprawdź model dysku i pojemność w http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html

Dodane 26.05.2013 (N) 19:10

Zmień zdjęcie w link (jest za duże).

Wygląda na to, że masz rację dysk jest 640 GB cóż to w takim razie w komputerowym sami się zrobili, bo sprzedali jako 500 GB. A jak mi wyjaśnisz problem z partycją. Wyraźnie widziałem że ustawiłem dwie jednej dałem 100 GB a drugiej 400, a wyszło jak widzisz.

Podział na partycje możesz przeprowadzić pod Windows’em.

W zarządzaniu dyskami kliknij prawym na partycję systemową i Zmniejsz wolumin.

Kliknij prawym na Nieprzydzielonym miejscu i Nowy wolumin prosty.

:-k

No dobrze spróbuję. To w takim razie, nie mam więcej pytań. To w sumie mój problem został rozwiązany. Podziękowałbym Ci, ale na tym forum nie widze gdzie tu mozna Ci like’a dać jedynie ostrzeżenie. :smiley:

Cześć,

sprawa tych partycji może się rozwiązać w taki sposób:

  1. Podałeś rozmiar pierwszej partycji jako 100, ale zapomniałeś że to MB :slight_smile:

  2. Drugą zostawiłeś tak jak jest, czyli pozostałe miejsce na dysku.

Gdybyś miał dysk 500 gb, miałbyś do dyspozycji 465 GB - a jeśli masz 596 GB to jest więc dysk 640 :slight_smile: jak to policzyć w przybliżeniu? 0,93*wielkość dysku

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

E no słuchaj wiem, że ludzie się przy tym mylą, ale ja jestem dość skrupulatny dałem 102400 MB i podzieliło na 100 GB, a potem drugą wpisałem 512000 MB i dodało drugą z 500 GB. Pokazywało nadal, że mam 88 Giga, co mnie zaskoczyło, bo XP myślał, że to 500 jest. Czyżby XP też miał ogranicznik do 500 GB dysk, tak jak ma to miejsce z RAM 3,25?

EDIT: Tak właściwie to mam jeszcze jeden problem, ale związany trochę z czym innym. Zakładać nowy temat czy pisać tu?

Lepiej załóż nowy temat, w tym odpowiedź na główne pytanie już padła więc nie ma sensu ciągnąć go w nieskończoność.

No dobra, to niech ktoś ten zamknie.