Problem z instalacją Windows 7 Professional 64bit

Witam pobrałem sobie ostatnio Windows 7 Professional 64 bit Polish z DreamSpark, bo jako, że jestem studentem takowy dostałem. Wypaliłem go sobie na płytkę, bootowanie ustawiłem jak należy (tj. komputer znajduje dysk i uruchamia go), ale gdy uruchamia się instalacja pojawia się tylko tło instalacyjne i nic więcej. Instalacja nie rozpoczyna się, mogę tylko co najwyżej sobie myszką poruszać. W czym może leżeć problem?

EDIT: Zapomniałem dodać, że mam w chwili obecnej Windows XP Home Premium PL i chciałbym go całkowicie usunąć i sformatować dysk oraz zainstalować Windows 7 Professional.

Nieraz trzeba trochę dłużej poczekać.

Masz możliwość przeprowadzić instalację z pendriva (min. 4GB)

Widzisz gdyby problem był tak błahy to bym nie pisał posta, ale ja czekałem ponad godzinę. I nadal się nie załączył. :confused:

A jak zrobić to z pendrive? Jakiś program może by ktoś podał. Czytałem, że takiego pena trzeba przygotować. Mam takiego 8 GB, więc chyba starczy.

Pendrive zostanie sformatowany.

Czy na twoim komputerze można boot’ować z pebdriva?

Osobiście używam Universal USB Installer

Ściągnij Universal USB Installer, uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), potem wskazujesz plik iso z systemem, Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć si kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

Podłącz pendrive do komputera i w boot menu wybierz bootowanie z pendrive (nie ustawiaj pendriva w biosie jako pierwszy dysk).

Skoro nie jako pierwszy dysk to jako który? Nie do końca rozumiem.

W boot menu (zazwyczaj jest to klawisz F12 lub F11, zależnie od płyty głównej) wybierz aby komputer uruchomił się z pendriva.

U mnie jest do wyboru po kliknięciu F12:

FLOPPY

LS120

HARD DISK

USB-FDD

USB-ZIP

USB-CDROM

USB-HDD

LEGACY LAN

Który powinienem wybrać? Który to pendrive?

USB HDD

No to kupa w takim razie po wybraniu USB HDD nie wykrywa w ogóle pendrive i kontynuuje uruchamianie XP.

Jeżeli masz możliwość sprawdź pendrive na innym komputerze.

Nic z tego. Ten program chyba niepoprawnie zrobił tego pena. Może jakieś inne macie?

Czy przy HARD DISK masz + , jeśli tak to wejdź w tą opcję.

Owszem była * przy HARD DISK wchodziłem i był tylko mój dysk twardy.

Nawet jeśli pendrive nie jest boot’owalny to i tak powinien być widziany.

Kurde może spróbuję z innym pendrive, mam jeszcze jeden.

Jaki masz bios (jaki model płyty głównej)?

Inna metoda przygotowania Win 7 USB http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html

Ten drugi poradnik mi się nie przyda, bo nie mam Win 7 ani Visty, a w XP nie ma takiego narzędzia jak diskpart. A co do BIOSu to gdzie mogę sprawdzić? Płytę główną mam GIGABYTE S-Series GA-EP35-DS3L.

Jak nie ma jak jest: http://support.microsoft.com/kb/300415/pl

Mam niemal identyczną płytę (a dokładniej GA-EP35-DS3) i nie mam problemu z uruchomieniem czegokolwiek z USB (kilka godzin wcześniej uruchamiałem Linuxa z karty microSD :stuck_out_tongue: ).

A to zagwozdka się zrobiła. Pendrive który zrobiłem Twoim programem na windowsa nie wykrywa teraz Plug n Play tak jakbym nic nie wtykał.