Problem z instalacją Windows 7, zbyt długi czas instalacji

Więc tak postanowiłem przejśc po wielu latach używania xp na windows 7 Premium x64 bo w końcu mam nowy komputer i chciałbym wykorzytsac w pełni jego parametry. Windows 7 zaczołem instalowac na wgrany na dysku Windows XP , wybrałem instalację niestandarową pokazało się okienko z 3 partycjami z kótrych pierwsza pisała że jest na niej zainstalowany system, wybrałem poniżej opcje Formatuj, partycji z system, trwało to dosłownie parę sekund troche zakrótko jak na formatowanie partycji 100GB moim zdaniem, poźniej kliknołem na insatluj pierwszy etap: Kopiowanie plików systemu Windows poszło dosyc szybko ale już drugi etap: Rozpakowywanie plików systemu Windows bardzo powoli ,mam dopiero 30% a mineło juz prawie 2h30min i nie chce mi sie tyle czekac bo bede musiał zostawic komuter na noc zeby mi sie to zainsalowało, kiedys jak probowalem zainstalowac windows Viste to miałem ten sam problem tylko ze wtedy instalowałem ją na dysk 40GB ATA. W czym może byc problem według was? mam dysk Seagate 320GB SATA , nagrywarka DVD rowniez na SATA, pamięc RAM 4GB Patriot , k.graficzna GeForce 8600GT,

  1. Wydaje mi sie podejrzanie zle nagrany dysk. Sorry jesli masz orginal.

  2. Nie czytasz instrukcji Microsoft. Zakladajac pierwszy raz system 64-bit, nie nalezy robic formatu partycji dyskiem 64-bitowym, szczegolnie po Windows XP. Czytaj na stronie Microsoft (systemy 64-bit)

Zrob format jeszcze raz dysku, dyskiem systemem 32-bit. podmien dysk i zakladaj system 64-bit bez formatu, a pozniej juz zawsze mozesz robic w kolko format i zakladac 64-bitowe systemy.

Ja czesto zmieniam dyski, lub skladam komputery i zostawilem sobie Windows Vista 32-bit, nim robie format czystych dyskow i dalej zakladam juz system 64-bit.

  1. Wejdz do Bios i ustaw w Configure SATA (options) na AHCI, jesli miales Windows XP zalozony, to w Options miales na 100% ustawienia IDE.

I odwrotnie, jak dozo gosci pisze ze nie moze zalozyc WindowsXP, a mial wczesniej Vista. Bo wlasnie trzeba znowu wybrac pod WindowsXP w options z AHCI na IDE. Bo zakladajac WindowsXP dojdzie do polowy instalacji i umrze. Windows 7 nie powinien sie zakladac dluzej jak 15-25 minut na wolnym dysku. Na szybkich dyskach SSD zaklada sie w 8 minut.

Dziękuje za odpowiedź dostosuje sie do Twoich porad i zobaczymy co będzie dalej. Narazie instalacja doszła do 82% może uda mi się jeszcze dziś skończyc tą instalacje :wink:

Dodane 28.04.2010 (Śr) 1:21

A jednak musiałem przerwac proces instalacji staneło na 96%. Zrobiłem tak jak napisał Radek USA sformatowałem partycje C za pomocą windows XP wyciągłem płytke,zakończyłem. Wszedłem do biosu w Intergrated Peripherals/Serial-ATA RAID Confing/ Onchip SATA Mode/ i przestawiłem z IDE na AHCI. Uruchomiem instalator Windows 7, nie formatowałem już dysku tylko odrazu zaczołem instalowac windows i teraz pliki błyskawicznie się rozpakowały w około 10 minut :smiley: .Windows zainstalował się poprawnie, sterowniki zainstalowałem od Visty x64 z orginalnej płyty dołoczonej do płyty głownej i wszytsko śmiga tylko sterownik od karty graficznej musiałem sobie porbrac z neta. Trudno będzie mi teraz się przyzwyczaic do siódemki ale jakoś się połapie i jeszcze raz dzięki za pomoc.

Temat można uznac za zamknięty.