Problem z instalacją windows 7

Witam,mam problem z instalacją windows 7.

Otóż jakiś czas temu(dość dawno około roku) próbowałem zainstalować system operacyjny windows 7,ale pojawiły się problemy na początku wszystko się instalowało wszystko ładnie aż do momentu w którym komputer miał uruchomić się ponownie w celu dokończenia instalacji ale nie chciał się włączyć na początku ładowało się logo windows i tak 10 minut czekałem i nic postanowiłem spróbować ponownej instalacji ale problem znów się pojawił, po kilku próbach udało się,ale to nie koniec system w późniejszych próbach uruchomienia włączał się na przemian z próbami w trakcie których pojawiał się czarny ekran i nic nie dało się zrobić,nie wiem czym to jest spowodowanie,może brakiem miejsca na dysku na którym nie ma żadnej partycji(widziałem jak kolega który miał instalowany system miał takie miejsce),a może jest to problem z moim sprzętem który jest nieodpowiedni pod ten o to system?

Mój sprzęt:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+

Pamięć Ram :2GB

Płyta główna:Płyta K9N SLI, wyposażona w chipset NVIDIA nForce 570 SLI

Zasilacz: 450W

Karta którą chcę wymienić: NVIDIA GeForce 8400 GS(w trakcie prób instalacji był GeForce 8500GT ale uległ w późniejszym czasie uszkodzeniu)

Jak myślicie w czym problem?

Sprzęt masz odpowiedni, partycję możesz utworzyć podczas instalacji systemu.

to w czym problem?

System masz oryginalny? Zresetuj bios do ustawień domyślnych.

Nic to nie dało ;(

Wtedy już tak zrobiłem.