Problem z instalacją Windows 7

Witam!

Podczas instalacji systemu windows 7 napotałem się na taki problem(na zdjęciu):

Po naciśnięciu:

1.Dalej - pojawia się “Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji, ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej.Aby uzyskać więcej informacji, zobacz plik dziennika instalatora systemu Windows”

2.Nowy i zastosuj-pojawia się "Nie można utworzyc nowej partycji w wybranym nieużywanym miejsu.[błąd:0x80070017’

3.Pokaż szczegóły-pojawia się"Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku.Sprzęt komputera nie może obsługiwać rozruchu z tego dysku. Upewnij się, że kontroler dysku jest włązony w menu systemu BIOS komputera".

 

Mój laptop to acer e1-530,System windows znajduje się na pendrive.

Proszę o pomoc.

 

 

post-282495-0-03967300-1440153686_thumb.

Witaj, postaram ci się pomóc. Instalowanie systemu z pendrive nie jest najlepszym pomysłem. Najlepiej poprotu kupić płytkę z systemem.

Czy uprzednio sformatowałeś dysk czy jest to nowy laptop bez systemu?

Jest to sformatowany dysk. Płytki nie mam, bo jest to system pobrany z internetu(oczywiście legalnie). Ale z pendrivem i instalacją na innym komputerze nie było problemu.

Dobra, czy przy formatowaniu dysku miałes do wyboru system plików??

Nie

Możliwe że tu jest problem. Spróbuj go podłączyć do innego komputera i z tamtąd sformatować dysk i ustawiś system plików na NTFS. Jak byś miał jakieś problemy daj znac

Niewiem jak podłączyć dysk do innego komputera.

Jaki to dysk ? SSD ? Jesli tak to tryb AHCI w Biosie włączony ?

Spróbuj tego, usunie wszystkie dane z dysku

  1. Uruchom windows 7 z pendrive

  2. Zamiast instaluj wybierz napraw

  3. Wybierz naparawa komoutera z urzyciem narzedzi Windows

  4. Wybierz wiersz polecenia

  5. Wpisz DISKPART

  6. Wpisz LIST DISK

  7. Wpisz SELECT DISK X gdzie X to numer Twojego dysku

  8. Wpisz CLEAN ALL

Spróbuj tsraz zainstalować Windowsa

Witam

 

czy kliknołeś nowy? - tworzy nową partycję

jeżeli nie to zrób to i wpisz wartość ok. 200GB a z reszty zrób drugą partycję.

Podłącz jako kolejny dysk na innym komputerze. Daj bootowanie w biosie na dysk który był wcześniej. Wtedy komputer bedzie ci widział ten drugi dysk. I tam sformatuj dysk i ustaw system plików na NTFS.

 

Jak coś daj znać to pomogę :smiley:

Jzelek-podczas próby wyczyszczenie wystąpił bład.

Juniorek-tak,pisałem w pierwszym poście.

Panie Piotrku dziękuje za radę ale nie będe rozłaczał dysku od laptopa ponieważ się na tym nie znam i obawiam się że mógłbym coś zepsuć.