Problem z instalacją Windows 8 na vhd

Problem polega na tym, że robię wszystko po kolei tak, jak jest to napisane w poradniku na stronie http://www.dobreprogramy.pl/Instalacja- … 11419.html jednak kiedy trzeba wpisać w diskparcie komendy:

"select vdisk file=D:\VHDs\Windows7.vhd

attach vdisk" to po zrobieniu tego instalator Windowsa nie pokazuje na liście partycji wirtualnej, mimo tego że w diskparcie mam komunikat, że dysk został dodany. Odświeżałem listę już kilka razy i nie pokazuje, a przy ponownej próbie wpisania powyższych komend wyświetla się komunikat, że dysk jest już dołączony. Wie ktoś może co zrobić żebym mógł zainstalować tego Windowsa?

Z góry dzięki za pomoc

O proszę napisać czy ten sposób - z poradnika - działa z W8 bo chętnie przetestuję.

Jak najbardziej działa.

Sprawdź czy podajesz prawidłową nazwę pliku. Masz dynamiczny czy statyczny rozmiar dysku?

Mam statyczny 20 GB i nie dziala… nie wiem co jest nie tak… Pomozcie bo chce to przetestowac…

Dodane 07.09.2012 (Pt) 9:47

Temat do zamknięcia. Po wielu próbach instalacji na VHD zainstalowałem na fizycznej partycji i śmiga.

Autorze wątku, pomocy już nie potrzebujesz, ale miałem podobny problem (na początku po odświeżeniu listy również nie pokazywał dysku vhd, za drugim razem znów zaznaczyłem i dodałem dysk w diskpart, po odświeżeniu dysk vhd się pokazał, ale przy jego wyborze do instalacji pojawiał się błąd, że nie można na tym dysku zainstalować Windows 8…) chcąc zainstalować Windows 8 Enterprise Evaluation.

Google, google, no i oto poradnik, dzięki któremu udało mi się zainstalować Windows 8 na wirtualnym dysku VHD.

Może jeszcze kiedyś Tobie lub innym się przyda.

Aha, warto przyglądać się załączonym obrazkom i choć trochę znać angielski, bo nie wszystko to, co jest pokazane na screenach, widnieje również w opisie i vice-versa. Poradnik wymaga również użycia narzędzia imagex.exe znajdującego się w Zestawie zautomatyzowanej instalacji (AIK) systemu Windows® dla systemu Windows® 7. W razie pytań i wątpliwości służę pomocą.

Pozdrawiam

Polecam ten, polski poradnik: http://www.hea7en.info/2012/03/19/how-t … -easy-way/

Wczoraj postawiłem sobie ósemkę obok siódemki i wszystko hula. Trzeba pamiętać tylko, by PowerShella uruchomić jako administrator, w poradniku zapomnieli o tym wspomnieć, a gdy odpali się go normalnie, to wywala błędy przy wpisywaniu komend.