Problem z instalacją Windows na netbooku Acer Aspire 722

Witam serdecznie, mam problem z instalacją Windows XP na netbooku wymienionym w tytule, system próbuję instalować z pendrive. Próbowałem wintoflash, niestety system zainstalował się poprawnie, jednakże uruchamiał się jedynie przy pomocy pendrive, gdy go wyjąłem, następował błąd (błąd konfiguracji dysku, czy coś takiego) , dodam, że po uruchomieniu systemu pendrive’m, można było go wyjąć, i system działał , więc z pewnością zainstalował się poprawnie. Jednak, nie satysfakcjonowało mnie to, i wypróbowałem UltraISO, i jego możliwość nagrywania ISO na pendrive. Niestety, tutaj podczas instalacji w trybie tekstowym, po załadowaniu wszystkich tych sterowników, itd, wyświetlany jest napis ‘ładowanie systemu Windows’, i na chwilę przed ekranem wyboru partycji do zainstalowania systemu, wywala mi bluescreen, (process1_initialization_failed) , przeczytałem w internecie, że problem dotyczy sterowników do dysku, (w biosie ustawiony tryb IDE) niemniej używając tej samej płyty system działał, więc…? Niestety, jestem w posiadaniu jeszcze jednego komputera, tylko z kontem z ograniczeniami (firmowy), próbowałem pobrać na pendrive Linuxa, i z niego wyczyścić cały dysk, jednakże nie mogę, z powodu braku praw admina, czy jest możliwość utworzenia live usb bez nich?

Przywróciłem system na netbooku, używając partycji recovery, jednakże problem występuje nadal. (moja teoria na to jest taka, że podczas wcześniejszej instalacji systemu były do wyboru trzy partycje, recovery, głowna (czyli ta, którą sformatowałem), oraz jedna, o wielkości 100mb , SYSTEM RESERVED. Po włączeniu systemu z pendrive odkryłem, że na tą partycję właśnie skopiowały się niektóre pliki, np. boot.ini. Sądzę, że to właśnie z niej bootuje komputer, więc format głownej partycji przez recovery nie daje rady.)

Jest jakaś rada, czy muszę od kogoś pożyczyć komputer z prawami admina? męczę się z tym już pół dnia, jakieś pomysły…?

Musisz uruchomić system Live (np. Ubuntu live cd) i stamtąd wyczyścić dysk.

Możesz spróbować poszukać na stronie producenta płyty głównej sterowników do dysku i zintegrować je do płyty z Windows. Poszukaj w Google na ten temat, o używaniu nLite w celu integracji sterowników.

Instalacja z płyty - np. zewnętrzny napęd CD/DVD.