Problem z instalacja Windows na ssd

Witam.Otóż mam problem z zainstalowaniem systemu windows 7. Zakupilem sobie dysk SSD M2 i nie moge na nim zainstalowac systemu. Bios sam w sobie wykrywa dysk lecz kiedy przychodzi czas na wybranie partycji podczas botowania dysku nie widac. (Jesli zły temat to przepraszam ale nie wiem dokladnie w czym lezy przyczyna, wiec nie wiedzialem gdzie to podpiąć) Prosze o pomoc

Być może potrzebny jest sterownik, który wczytuje się przed instalacją systemu - podaj dokładny typ dysku.

1 polubienie

Adata XPG SX7000 M.2 2280

A podaj jeszcze typ płyty głównej.

1 polubienie

MSI Z270 Gaming pro

Dysk jest nowy ze sklepu czy wcześniej był używany?

1 polubienie

Prosto z pudełka

  1. Windows 32 czy 64 bit ?
  2. Jak robiłeś nośnik instalacyjny ?
1 polubienie

64, oryginalny z płyty

Zmieniałeś jakieś ustawienia w BIOSie ?

1 polubienie

Jedynie co to botowanie

W sekcji Boot masz Boot Mode Select [LEGACY+UEFI] ?

1 polubienie

Tak

Sprawdź jeszcze

MSI Fast Boot [Disabled]

i

Secure Boot Support [Disabled]

1 polubienie

Tez mam

No to ostatnia nadzieja - w sekcji Save & Exit :

Restore Defaults
Restore or load all default values.

Reset wszystkich ustawień i załadowanie wartości domyślnych - jak to nie pomoże to naprawdę nie wiem. U mnie jak wsadziłem Samsunga M.2 to bez niczego od razu go zobaczył i system się zainstalował.

1 polubienie

Nie w tym problem. Windows 7 nie obsługuje natywnie dysków ssd z protokołem Nvme. Musisz zmodyfikować instalke i dodać sterownik, w tym dla USB xHCI jeśli chcesz instalować z pendrive.
Przeglądnij dział download dla twojej płyty w poszukiwaniu programu do tego celu. Gdy msi nie oferuje tego typu programu, wykorzystaj ez installer Asusa. Będzie w dziale download dla np. Asus z270 pro gaming. W jednym z kroków w tym programie będzie możliwość zintegrowania sterów Nvme, więc tą opcje koniecznie zaznacz.
Tak zmodyfikowana instalka na pewno ruszy, sam w taki sam sposób przygotowywałem pena wczoraj.

1 polubienie

Mark, wszystko to co powiedziałeś już zrobiłem wcześniej ale i tak dzięki za poświęcony czas :smile:
Long a wiec pobrać instalkę i zmodyfikować ją tym programem?

Tak, bez tego nie uda się zainstalować win 7. Pamiętaj, że to system z 2009 roku, w dodatku bez oficjalnego wsparcia dla Kaby Lake.
Instalke najlepiej wgraj na pendrive, szybciej się zainstaluje w porównaniu do DVD, które musiałbyś ponownie wypalić.

1 polubienie

Albo wskazany system W10 1703 64.

2 polubienia