Problem z instalacja Windows XP Home

Witam.

Moja znajoma ma taki problem,włączyła kiedyś komputer i przeglądarka zaczela otwierać tyle stron i tak szybko ze nie mozna zdążyć ich pozamykać.Po restarcie kompa to samo.Kiedy probówała zainstalować na nowo windowsa instalacja stanela na 24 % i nic się dalej nie działo,za drugim razem wyskoczył jakiś błąd

(STOP:c0000221 unknow Hard Error \SYSTEMROOT\SYSTEM32\NTDLL.DLL ) .

Postanowiła zrobić format C,komp zaczyna formatować i w pewnym momencie przestaje wyskakuje okno niebieskie okno że w celu ochrony komputera zostanie on wyłączony czy cos podobnego.Teraz nie można nawet sformatoac C.

Wiecie co może byc przyczyną.

Nie znam dokładnej konfiguracji podam dane które odczytalem z kompa:

P4 3,2 ; 512 MB RAM; na plycie glownej jest napisane:Ga-8SGXP P4 TITAN;na karcie grafiki Leadtek LR2982 FX 5700VE;zasilacz 290watt.

Calość to Fujitsu-Siemens Scaleo 600.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Od konfiguracji to to raczej nie zależy. Pewnie jakiś wirus albo coś. Ale szczerze mowiac to sie nie spotkalem z takim problemem. Moze ma jakis sektor na dysku twardym uszkodzony :?: Sadze ze jakby wymienic dysk (nie kupowac tylko porzyczyc od znajomego) to by wszystko bylo ok.

Z jakiego poziomu był robiony format? Spróbuj sformatować dysk używając do tego np dyskietki startowej z wina 98. Lub za pomocą innego źródła.

najlepiej usuń partycje np. z dyskietki startowej pod Win 98, załóż na nowo i sformatuj pod fat 32 i spróbuj instalować / potem możesz przekonwertowć na NTFS /. Na pewno jest to jakiś problem z dyskiem.

Jak inaczej mogę zformatować dysk?Z dyskietki nie bardzo bo nie mam u siebie stacji dyskietek,istnieje jakaś inna możliwość?

jeżeli masz bootowanie w biosie z USB możesz to zrobić tworząc dysk startowy na pendrive, a jak nie to poszukaj jakiejś płyty diagnostycznej i bootowalnej, bodajże widziałem takie coś na stronie pcworld, ale nazwy nie pamiętam, albo podepnij sam dysk do komputera, który ma stację dyskietek.

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1738&t=59

Ściągnij sobie obraz i nagraj na płytę…

Następnie uruchom komputer z tej płyty i spróbuj sformatować dysk…

polecam to:

http://programy.pcworld.pl/pc/programy/ … 4.1.1.html

Dzis przywiozlem komputer znajomej do siebie i probowalem sformatowac ale wyskakuje mi ze nie znalazl zadnego dysku.

Czy mozliwie ze musze zainstalowac moze jakies sterowniki?

Pozdrawiam

W biosie jest tak:

IDE Channel 0 Master [none]

IDE Channel 0 Slave [none]

IDE Channel 1 Master [HL-DT-STDVD-ROM GDR8]

IDE Channel 1 Slave [_NEC DVD_RW ND-2500 A]

IDE Channel 2 Master[WDC WD2500AD-07FZB1]

IDE Channel 3 Master[WDC WD2500AD-07FZB1]

Mam pytanie czy te ustawienia sa prawidlowe?

Ok.Udalo mi sie zformatowac dysk programem GParted 0.3.4-7.

Podczas instalacji Windows wyskakuje mi ze nie moze skopiowac pliku Shell32.dll i paru innych.Czy moze to byc wina porysowanej plyty z windowsem?Jak moge to naprawic?