Problem z instalacją Windows XP na netbook-u HP NC4200

Witam,

Zakupiłem netbook-a HP NC4200. Jak to netbook nie posiada napędu optycznego. Nie mam również takowego dołączanego pod USB. Chciałbym na nim zainstalować Windowsa XP. Jedynym wyjściem jest pendrive. W BIOS-ie mam ustawione na bootowanie systemu z mojego pendrive. Tylko jak zrobić by ten pendrive był bootowalny i dało się zainstalować Windowsa z niego. Szukałem w google, używałem róznych sposobów. Przesiadziałem przy tym kilka godzin i żadnych efektów. Jednym ze sposobów doszedłem do ekranu cmd od windowsa 98 startującego z biosa (chyba nazywa się to ekran dosowy, ale nie jestem pewien). Używając innego sposobu pokazała mi sie mrugająca kreska w górnym lewym rogu. Niestety nic dalej się nie dzieje. Nie chcę też go nigdzie zanosić. chciałbym to zrobić sam.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Masz tu program który sobie z tym poradzi

http://rghost.net/1996910

Ok, dzięki, a jakiś poradnik jak użyć? Jeszcze go nie rozpakowałem, ale jestem przezorny i nie chciałbym czegoś skopać.

Wpisz w google nazwę programu i poszukaj poradnika.Tu jest trochę opisane po angielsku(tłumacz google pomoże) http://www.softpedia.com/get/PORTABLE-S … mUSB.shtml

Przypadkowo znalazłem jakiś poradnik i zastosowałem się do niego zanim użyłem programu podanego wyżej. Windows zainstalowany i wszytsko było by piękne gdyby dało się odpalić system bez pendrive. muszę mieć podpietego pendrive i używać opcji do włączenia windy. Inaczej nie gra. Użyłem poradnika zawartego tu:KLIK

Edytuj boot.ini żeby wyglądał następująco :

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

Ehh… Nie dość, że nie działa, to nie moge teraz tego systemu uruchomić ;/ Ktoś ma jakieś inne pomysły?

Ale zmień teraz bootowanie na dysk systemowy.

Pokazuje się ekran startowy netbooka, a następnie mrugająca kreska w górnym prawym rogu ekranu… Zmiana bootowań nic nie pomaga… Co robić?

Zamontuj tego pena z windowsem tak jakbyś chciał instalować system i wybierz opcje ‘‘R’’ czyli naprawę systemu i wpisz komendę fixboot lub bootcfg /rebuild <- przed ukośnikiem jest spacja

użyłem komendy bootcfg /rebuild . Gdy wyskoczyło owe coś wpisałem:

Czy dodać instalację do listy rozruchu? (Tak/Nie/Wszystkie) "T"

Wprowadź identyfikatytor ładowania: 1 <-tu miałem swój jedyny system

Wprowadź opcje ładowania systemu operacyjnego: /fastdetect

wpisałem później exit i komputer się zresetował. Ustawiłem botowanie na dysk twardy netbooka i znów reset zrobiony. Nie przyniosło to zadnych efektów. Znów ta mrugająca kreska… Ehh…

Dodane 10.02.2011 (Cz) 11:53

System znów udało mi się odpalić wybierając tą opcję podczas bootowania. Tylko nie wiem dlaczego teraz mi te bootowanie się pokazuje, a przedtem nie…

Dodane 11.02.2011 (Pt) 17:00

Help!

winsetupx.th.jpg

Ale teraz bym musiał robić reinstal systemu a ja już się troszke na tym zadomowiłem, mam zaisnatlowane gry, ściągnięte filmy i inne pliki

to już nie mój problem ze robiłeś tamtym sposobem , podałem Ci program łatwy w obsłudze , byś chciał to przetłumaczył byś sobie w nim słowa translatorem i byś nie miał takich problemów co teraz , zazwyczaj staram się podawać sprawdzone metody tak tez zrobiłem , nie licz ze ktoś będzie wszystko tu za Ciebie robić , tez kiedyś instalowałem wg tamtej metody i miałem podobny problem , uznałem ze szybciej bd poszukać solidniejszego rozwiązania niż borykać się z problemem boot-owania

No cóż… Dzięki… Jak system mi padnie wtedy użyję tamtego sposobu ;]