Problem z instalacją windows XP na netbooku acer N214(zg5)

Witam!

Posiadam netbook acer aspire one n214(zg5) i chcę zainstalować windowsa XP.

Posiadam oryginalną płytkę z windowsem, tworzę bootowalnego pendriva za pomocą programu win to flash, zaczynam instalację, instaluję windowsa, resetuję komputer i dostaję komunikat:

"Nie można uruchomić systemu windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku.

Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego.

Sprawdź ścieżkę oraz dysk."

Nie wiem co jest przyczyną błędu.

Na dysku posiadam partycję: “Narzędzia EISA” ale nie wiem jak ją wykorzystać.

W tej chwili nie mam zainstalowanej windy na tym netbooku.

Bardzo proszę o pomoc,

mam nadzieję, że umieściłem wątek w dobrej kategorii.

Pozdrawiam,

Bartek

W momencie restartowania masz bootowanie z USB czy dysku na pierwszym miejscu? Jeśli z USB to zmień na hdd.

Na pierwszym miejscu mam HDD

Więc w takim razie mi wygląda, że program win to flash nie zrobił tego co należy odpowiednio. Sprawdź tą metodę http://www.komputerswiat.pl/poradniki/p … ws-xp.aspx

Wszystkie czynności wykonywałem taką samą metodą jak w linku od Ciebie;/

instalacja-windows-pendrive-t260106.html tutaj na końcu też padają porady, ale program nadal jest ten sam. Może ktoś inny coś doradzi, ja instalowałem ostatnio kilka razy Win8 i wgrał się bez problemu, XP widać coś grymasi.

C: -> właściwości -> narzędzia -> sprawdzanie błędów. Po restarcie komputera spróbuj zrobić rozruch z CD/DVD.

Nie posiadam zainstalowanego żadnego systemu na tym netbooku

Sprawdź YUMI – Multiboot USB Creator (niestety nie sprawdzałem czy działa z instalką XP)

W step 1 wybierz swój pendrive

W step 2 wybierz Windows XP Insteller (pod koniec listy)

W step 3 wskaż obraz iso z XP (jeśli system masz na płycie to musisz go zgrać do iso)

Hej,

A czy wcześniej miałeś na sprzęcie zainstalowanego Windowsa 7? W jakiej wersji?

Wszystko wskazuje na to, że system nadal uruchamia się z partycji, z której startował wcześniej Windows 7 - niewielkiej partycji (ok 300 MB) na której zlokalizowany jest program bootujący, niektóre pliki systemowe niezbędne do uruchomienia uszkodzonego systemu oraz oprogramowanie dla funkcji bit locker. Konieczne jest więc ustawienie flagi boot na partycji, na której zainstalowany jest obecnie Windows XP oraz naprawienie startu systemu. Informacje, jak to zrobić, znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus