Problem z instalacją windows xp na windows vista

Witam !

Mam problem z instalacją windows xp professional na windows vista home premium 32. Otóż kiedy wkładam płytke i chce zainstalowac ją z poziomu wndows, to instalacja jest nieaktywna. Moja płyta jest botowalna, wkładam ją restartuje kompa i odpalam, ale nic z tego, bo po załadowaniu sterowników, nic sie dalej nie dzieje tylko widze niebieski ekran z napisem “pojawił się problem, i aplikacja zostanie zamknięta”

… co zrobić ?

Próbowałem formatować i nic.

Poradcie coś, bede wdzięeczny

d4bst3r instalacja spod Windowsa odpada… może spróbuj sformatować partycje jakimś innym programem a nie z Płytki Windowsa i później zainstaluj XP

ludzie dużo mają problemów z visty na xp.

jeżeli jest to dysk powyżej 160G to musi być win xp z SP2

a więc, mój dysk to 400Gb w sata2, robiłem formatowanie, ale stało mi na 0% z 10 min więc wyłaczyłęm, potem poszło, ale windows też nie poszedł. Powiem tylko ze mam windows xp professional sp2.

Dyski formatowane z poziomu Visty czy instalatora XP?

z płytki vista, bo płytka xp nawet sie nie odpala, tzn odpala sie, ale nie ma tego menu zeby np zformatować itd. potem screeny podeślle.

Witam.

Zrób to co najłatwiejsze, zrób restart kompa,wejdż do biosu klawiszem delete,ustaw aby komp uruchamiał się z CD/DVD,włóż płytkę z XP-kiem do napędu daj F 10,restart a potem samo pójdzie-kliknij dowolny klawisz itd.

Pozdrawiam.

@Vito32

Wczoraj chciałem to samo zrobić, lecz podczas instalacji Win XP jak sie wybiera partycję to u mnie była ona chroniona vistą, i nie mogłem jej ruszyć. Gdy próbowałem utworzyć nową to coś sie “rombało” i komputer zawieszał się, więc postanowiłem sformatować viste, gdyż wg. mnie jest to najgorszy windows (po 95) jaki miałem na swoim komputerze :slight_smile: !!

Pozdrawiam,

XoLLoO

a więc powiem jeszcze raz, mam ustawione botowanie z cd, ale to odpada ponieważ jest prawdopodobnie jakieś zabezpieczenie ze płytka sie odpala ale nie dochodzi do menu gdzi ewybierasz np. zainstaluj czysta kopie windows itd. oto screen co sie ładuje: http://img138.imageshack.us/my.php?image=pict0002ad5.jpg a oto screen co wyskakuuje po załadowaniu: http://img220.imageshack.us/my.php?image=pict0005nr3.jpg niestety, z poziomu windows też nie idzie bo instalacja jest nie aktywna (na szaro) … co zrobić ? mam dysk ale pod ata, a na mojej płycie głownej mam tylko wejście sata, odpada więc tez instalowanie sterowników do dysku, bo nie mam flopy drive, słyszałem własnie ze trzeba zainstalowac jakies stery do drive-a zeby to poszło.

spróbuj sformatować dysk z płytki Visty powinno pomóc gdzyż Vista ma stery do większości dysków (bluskrin mówi właśnie o tym że coś jest z dyskiem nie teges)

niestety, stoji na 0%…

a) może zanieś dysk do jakiegoś kolegi i sformatuj go partition magikiem (półśrodek)

b) jest taka płytka z linuksem do formatowania dysków tylko niestety nie pamiętam jak się nazywa ale może kto inny wie ??

Helo!

A czemu upieracie sie przy instalowaniu XP pod Vista. Zrób na odwrót a z pewnością pójdzei jak z płatka. :smiley: przynajmniej u mnie tak było heh :smiley:

zrozum z tego co zrozumiałem to kolega ma problem z samym formatowaniem partycji Vistowej ( i pewnie całego dysku )

nieprawdaż ?? ?? ??

właśnie problem w tym ze to nowy komp, i miałem juz na nim vistę, ale nie moge sie go pozbyć, chyba jedyne wyjście to dysk podłączyć. Zobaczymy dziś do mnie kolega wpada, może sie uda, napisze potem czy wyszło.

Złączono Posta : 31.10.2007 (Sro) 17:16

niestety, ale sytuacja jest dziwna, albowiem jest ona wręcz kuriozalna. Chodzi o to iż nie da się podłączyć innego dysku twardego. Rozumissz :smiley: wyskakuje błąd tak samo jak przy instalacji. Wszystkie możliwości zostały wyczerpane, nie wiem co teraz zrobić… rozumisz :smiley:

może to coś rozjaśni: http://support.microsoft.com/kb/122926/pl

:smiley:

nie da rady, instaluje stery i nic :smiley: paranoja normalnie. Ani sie nie da czyjegoś dysku podłączyć, ani formata zrobić, tylko ta pier… vista przepiękna :D. Czyli jak sobie kupie nowy dysk to tez mi nie pójdzie ? hmmm… pierwszy raz sie z takim czymś spotykam. Może miał ktoś podobny problem ?

jedyne i najlepsze rozwiązanie to jeżeli komputer jest nowy oddać go na gwarancji do serwisu może oni coś zmajstrują a jak nie to może płytke główą nwymienią albo HDD i będzie działać :D:D

jeśli mowa o gwarancji, to niestety ale plomba została zerwana :smiley: bo musiałem dysk włożyć jakoś :D:D:D ale do serwisu wpadne może coś zdziałają