Problem z instalacją Windows XP SP3

Siemanko. Mam taki mały problem od kilku dni. Otóż chce sobie zrobić formata na moim komputerze lecz nie mogę usunąć partycji systemowej. Kiedy klikam D przy instalacji Windowsa wyskakuje mi komunikat, że na tym dysku są pliki potrzebne do instalacji Windowsa.

Po wcześniejszym ustawieniu bootoowania na płytkę CD nie wyskakuje mi komunikat:

. A po włączeniu instalatora nie pyta mnie on o akceptację licencji.

Poradźcie, co z tym zrobić.

ściągnij i nagraj na płytę GParted nim usuniesz lub sformatujesz partycje systemową, potem zainstaluj XP

Ale ten GParted mam nagrać na płytkę z windowsem czy na oddzielną?

nie nagrasz go na płytkę z windowsem nawet :smiley:

w programach do nagrywania masz opcje nagraj obraz płyty i wskaż plik z Gparted bedzie miał rozszerzenie ISO

I po zrobieniu tego , przy instalacji systemu bede mógł usunąć normalnie tą partycję na której jest system?

możesz ją usunąć Gparted utworzyć nim nową partycje program robi wszystko formatuje, usuwa, tworzy partycje, zmienia ich rozmiar, obsługuje wszystkie podstawowe formaty plików NTFS, FAT itp program jest bardzo prosty w obsłudze szybko się zorientujesz co i jak

po zrobieniu nim czego tam chcesz włóż płytke z XP, zresetuj komputer i zainstaluj windowsa

Ale to tak . Mam nagrać ten program na płytę i co dalej. Ustawiać bootowanie i tak odpalać, czy przy odpalonym normalnie windowsie uruchomić ten program z płytki

zobacz

A więc . Pousuwałem partycje i zrobiłem nowe , ale nie moge zainstalować wimdowsa. Co robić? Na dodatek wyskakuje mi komunikat

1.Nie bootujesz płyty z Windowsem [nie dotyczy]Podany komunikat pojawia się, gdy komputer startuje z HDD, przy instalacji ma startować z płyty znajdującej się w CD Rom.

2.Na płycie nie ma instalatora Windows[nie dotyczy], lub brak sterowników kontrolera Sata.

3.Płyta jest uszkodzona.