Problem z Instalacja Windows Xp z usb

No tak jak w temacie . Mam problem z instalowaniem systemu windows xp professional z bootowanego usb . 

Próbuje go zainstalować na laptopie Dell Latitude D610 . 

Usb bootowałem przy użyciu UltraIso na HDD+ . 

Przy instalacji z początku występował problem w stylu txtsetup missing fille status 18 … okazało się że nie wczytuje tego z odpowiedniego folderu , innych też brakowało nawet 1 folderu … 

Teraz utknąłem przy instalacji , zamiast bezpośrednio wczytać mi z usb service packa każe mi włożyć płytę cd …

 

W każdym razie … da się to jakoś załatwić przy pomocy usb tzn intalowanie czy prostszym sposobem byłoby wypalenie tego na płycie ?

Czy mimo wszystko musi byc płyta nawet jak instaluje się system z usb ?

Poszukaj narzędzia innego niż ULTRAISO. Dokładnej nazwy nie pamiętam ale jest ich przynajmniej ze 3, które pozwalają utworzyć bootowalnego pendrive’a z Windowsem.

Jakiego masz XPka? Z SP3?

Jest taki Rufus on ci zbotuje na pena.

Dla XP pewny program to wintoflash. http://m.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows/2011/04/instalacyjny-pendrive-z-windows-xp.aspx A jeszcze lepiej wydać złotówkę na płytę i wgrać z CD, bo w starszych laptopach różnie to jest z tym bootowaniem z USB. Wiem bo swego czasu miałem D510.

a co masz aktualnie na dysku?

jaki system?

można też uruchomić instalację spod DOS’a wywołując bezpośrednio z katalogu na dysku plik win32.exe

chyba w katalogu i386

Na forum piszemy w języku polskim - popraw swój post korzystając z polskich znaków diakrytycznych.

Ok wybacz :slight_smile: .

Up : Jednak skorzystałem z płytki cd było to najprostsze rozwiązanie . Klucz z lapka działa na eng instalce , a na pl nie z tego co zauważyłem . Wiecie czy jest możliwość zmiany języka systemowego na j polski ? Czy musiałaby by być to instalka w j polskim ? 

I z tego co widzę pozostaje też kwestia sterowników , wiecie może który nadałby się na ta wersje della ?

Najwazniejsze by poradzić sobie zinstalacją sterownika do wifi gdyż bawienie się z pendriwem jest uciążliwe …

Klucz trzeba było podawać na etapie aktywacji. A sterowniki do WiFi są ledwo 2 http://www.dell.com/support/home/us/en/19/product-support/product/latitude-d610/drivers Pobierasz oba, rozpakowywujesz i instalujesz ręcznie przez menadżer, system wgra właściwy. Lub odczytaj od razu model karty np w aida64 i wgraj odpowiedni.

Ewentualnie możesz zrobić kopię aktywacji obecnego systemu i zainstalować polski system. Potem przywracasz aktywację z kopii. Może udałoby się w ten sposób zyskać PL system.

Ok jakoś się z tym w końcu uporałem . Musiałem wgrać system inna instalką by się nie bawić w zmienianie języka i resztę zrobiłem etapami . W każdym razie dzięki za podpowiedzi . 

 

Temat można zamknąć .