Problem z instalacją windows xp

Otóż dziś postanowiłem zrobic formata. Zazwyczaj go robie w bardzo łatwy sposo wsadzam płytke naciskam dalej dalej i dalej i wybieram żeby zastąpic kopie winXP świeżą kopią. Ale na samym początku wyskakuje mi monit juz po skopiowaniu plików instalacyjnych o wsadzeniu płyty CD-ROM z WIN XP. Wcześniej takiego czegoś nie miałem. Ale!! zauważyłem że w moim komputerze zawsze widnialy 2 napedy DVD i CD i okazało sie że CD nie widzi i jest taka ikonka :

http://img411.imageshack.us/img411/6774/beztytuuqf1.jpg

przy dysk E jest znak zapytania. CD-Rom jest dobrze podpięty. Wcześniej tego nie miałem i instalacja XP szła spokojnie z DVD tym razem nie zdaje mi się ze to jest tego wina. Chciałbym zaznaczyc że wszystko robie spod WINXP SP2. Proszę o pomoc

Z góry dziękuje

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 15:25

Sorry że tematu nie dodałem to działu PROBLEMY ale za późno sie skumałem mam nadzieje że nikomu to nie bedzie przeszkadzać :slight_smile:

Peposcian Ustaw Zworki z tyłu na napędzie powinno pomóc

Ale przed poprzednim formatem jeszcze wszsytko było oki, tylko jak potem zrobiłem kolejny format takie coś się stało, a więc wątpie zeby komputer nagle sobie cos po zmieniał. Cały czas tak robiłem i wszystko było OK to chyba nie to.

A może spróbować klasycznym sposobem ? Usuwanie partycji windowsowskich…

Ale jak?? weszlem jeszcze do menedżera urządzeń … i sytuacja tam wygląda tak:

http://img503.imageshack.us/img503/8572/beztytuuvc7.jpg

może to wina jakiś sterowników … ale po co napedowi CD sterownik. Proszę pomóżcie musze zrobić tego formata

Nie…wkładasz płytkę z windowsem, strzelasz restart, następnie kreator będzie sie ładował. Dalej postępujesz zgodnie z informacjami na pulpicie, to jest banalne więc myślę ,że sobie poradzisz.

Co do tego restartu to troszke mnie poniosło :stuck_out_tongue:

Uruchamiasz system ponownie…

No i zawsze tak robie tylko on prosi zebym wsadził pytke z windows xp, ale była cały czas w środku … nie wiem co zrobic??

A czy masz ustawione w biosie by odczytywał płytę - przy uruchomieniu komputera ?

My się chyba nie rozumiemy. Ale nie ważne już. Poprosze mojego znajomego serwisanta on mi to zrobi. Ale teraz mam inny problem. Jak mam sie pozbyć podczas uruchamiania komputera wyboru, żeby rozpocząć instalacje windows xp?? bo mam teraz podczas staru do wybory uruchomienie windows xp i instalacje windows xp jak sie tego pozbyc ?? :slight_smile:

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 17:13

Łoooo ten problem tez sam rozwiązałem oki … dzieki bardzo za wszystko topic do zamknięcia