Problem z instalacją Windows XP


(Szymon135) #1

No więc tak klikam aby zainstalowało Win XP (mam Viste) a tam wyświetla mi się, że nie można kontynuować instalacji bo nieznaleziono żadnych dysków twardych.. Nie wiem co mam robić, chciałem zainstalować XP bo mam zaśmiecony dysk.


(Cedar) #2

windows-nie-wykrywa-dysku-twardego-t345814.html - tylko jeśli postąpisz tak jak ostatecznie zrobił twórca tego wątku to Vista prawdopodobnie u Ciebie przestanie się uruchamiać, czyli sposobu z biosem nie bierz pod uwagę (chyba, ze nie zależy Ci na odpalaniu Visty)

Po drugie - instalując w tej kolejności (najpierw masz Viste, doinstalowujesz XP jako drugi system) narażasz się na trochę problemów z trudnościami wyboru systemu do wystartowania. W Twoim przypadku nie bierz sposobu z biosem pod uwagę - tylko sposób ze sterownikiem kontrolera.


(Szymon135) #3

Nie rozumiem Vista nie bd. się uruchamiać a co z instalacją XP?


(Pablo79) #4

Po prostu instalator nie widzi dysku twardego. Poszukaj zgodnych sterowników SATA pod system Windows XP zintegruj je programem nLite i powinno działać


(Cedar) #5

Lub na początku instalacji systemu XP naciska "F6" i podaje odpowiedni sterownik na np. dyskietce.


(Szymon135) #6

Nadal nie rozumiem, jestem w tym trochę zielony. Na początku instalacji było, żeby nacisnąć F6 i zainstalować swoje sterowniki. Ale z kąd ja mam te sterowniki wziąść? Nie mam wejścia na dyskietki. Mam laptopa Acer Aspire 5720Z


(Cedar) #7

No to tylko integracja sterownika za pomocą nLite. A skąd sterownik? Najprawdopodobniej ze strony internetowej producenta laptopa ale nie koniecznie musi być on dostępny jeśli producent lapka nie przewidział instalowania na danym modelu systemu XP.


(Szymon135) #8

A będzie działało jeśli w BIOS'sie ustawię na tryb IDE? Bo nie mogę znaleźć tych sterowników.

/jednak znalazłem. Ten jest dobry Intel AHCI Driver v7.5.0.1017 ? I czy mogę go np. zrzucić na Pendrive i podczas instalacji kliknąć F6 żeby zainstalowało sterowniki z pendrive?


(Cedar) #9

Sterownik jest:

http://global-download.acer.com/GDFiles ... SC=EMEA_20

Jak przełączysz w biosie tryb pracy na IDE/ATA to nie odpalisz Visty aż nie wrócisz do poprzedniego ustawienia bo obecnie zainstalowana Vista jest zainstalowana w rybie SATA.


(Szymon135) #10

No nie chcę już odpalać Visty. Czyli co mogę przestawić ten tryb pracy na IDE/ATA i normalnie zainstalować XP?


(Cedar) #11

Tak. Tylko jeśli chcesz z Visty odzyskać jakieś dane to nie wiem czy będziesz miał do tego uprawnienia.

Może lepszym rozwiązaniem będzie posprzątać w tej zaśmieconej Viście?


(Szymon135) #12

Wszystkie dane zgrałem sobie na pendrive :stuck_out_tongue: Serdeczne dzięki za pomoc.