Problem z instalacją windows xp

Witam

Problem polega na tym, że gdy uruchamia się instalacja to napisane jest aby włożyć płytkę z service packiem 1. Gdy ją wkładam to nie uruchamia się, trzeba anulować i wyskakuje raport, że wystąpił błąd krytyczny. Potem komputer uruchamia się ponownie i jest to samo. Próbowałem włożyć inną płytkę uruchamia się dos. Wpisuje format c:, wyskakuje napis, że nie ma takiej partycji czy tam nie jest obsługiwana a poniżej “Abort, Retry, Fail ?”. Niestety żadna opcja nie pomaga. Wygląda na to że komputer nie wykrywa dysku, ale gdzie chce instalować windowsa ?

Jak chcesz zainstalować windowsa to wkładasz płytę do napędu i restartujesz kompa. Powinien ci się napis pokazać: naciśnij dowolny klawisz aby dokonać rozruchu z dysku CD , a więc tak robisz. Jeżeli jednak takiego napisu nie masz to musisz wczesniej wejść do biosu, najprawdopodobniej przez F2 i potem Boot–> Boot Order–> ustaw CD Drive jako pierwsze. Potem powinno ruszyć :slight_smile:

Pozdrawiam

Jeśli wkładam inną płytę to uruchamia się dos, lecz nie wyświetla się okno z instalacją systemu bo wcześniejsza instalacja nie została zakończona.

A w biosie usawiłeś żeby uruchamiało się z CD?

Ustawiałem

Niestety to wina płyty głównej lub procesora.

Spróbuj, jeśli masz taką możliwość, podpiąć dysk twardy pod inny komputer.

Niekoniecznie, sformatuj partycję systemową, Np GParted, i spróbuj ponownej instalacji.

Nie mam zainstalowanego żadnego systemu, a przy wcześniejszej instalacji wyłączyli prąd i się nie dokończyła. Dlatego teraz jest problem tego typu, że nie wiadomo co sformatować bo gdy wpisuje Format C: to wyskakuje napis “not supported or valid name” czy jakoś tak i pod tym “Abort, Retry, Fail”.