Problem z instalacją windows XP

Witam gdy wkładam do napędu płytke cd z windowsem xp to wyskakuje taki problem “Plik INF txtsetup.sif jest uszkodzony. Instalator nie może kontynuować. Naciśnij dowolny klawisz, aby zakończyć”

Prosze o pomoc z gory dziękuje

 

  

To jest raczej wina płytki,ja bym spróbował z innej płytki zainstalować Windowsa.

Ewentualnie możesz wyczyścić płytę ,gdyż może być zabrudzona.

Dziekuje za odpowiedź zrobiłem co napisałeś i jak wkładam. inną płytę cd z windowsem to wyskakuje takie coś “stop: c000021 unknown…”

Proszę o pomoc

Napisz coś więcej na temat sprzętu. Może z nim jest coś nie tak a nie z płytą.

A powiesz co mam napisac, bo jestem trochę zielony i nie wiem co podać.

Płytagłówna: Barrcuda 7200.9 160 bytes

Zasilacz: SWITCHING POWER SUPPLY 

MODEL:LC-B300ATX

nie wiem czy zasilacz tak się nazywa.

Czyli jakiś starszy sprzęt, choć procesora czy płyty głównej nie podałeś. Spróbuj przywrócić ustawienia domyślne BIOS.

Może dysk jest uszkodzony lub ma bad sektory. System wcześniej działał poprawnie na tym komputerze?

Przywracałem ustawienie biosu i nic nie dało. Kiedys byl linux ale go usunąłem, a teraz jak chcę w programie GBparted zrobic partycje linuxa, bo czytalem, ze cos tam niby pomoże to jakieś błędy wyskakują

Zacznij od usunięcia całej tablicy partycji i utwórz nową w MBR. Mając GParted łatwo to wykonasz, choć to samo możesz wykonać z poziomu płyty instalacyjnej windows.

Okej zaraz bede próbował.

Gdy chcę utworzyć nową partycję wyskakuje mi takie cos "Invalid partition table - recursive partition on /dev/sr0

I pisze mi że mam niby 178 mib jak ja mam 160 gigowy dysk

Co mam teraz zrobić, bo się z tym męcze ?

GParted czasem lubi doprowadzić do tego typu sytuacji. Możesz próbować użyć diskapart. Na pewno powinien być na płycie instalacyjnej Visty lub nowszego systemu (z poziomu wiersza poleceń w opcjach naprawy), na XP może też go znajdziesz pod konsolą odzyskiwania, tylko z uruchomieniem konsoli nie mając XP będzie problem. Jak już dostaniesz się do wiersza poleceń to wpisujesz diskpart i następujące polecenia.

  1. list disk
  2. select disk 1(zamiast 1 może być potrzeba wpisać inną wartość gdy masz kilka dysków)
  3. clean
  4. create partition primary
  5. format fs=NTFS
  6. exit

index.jpg

Bardzo dziękuje za odpowiedż. Mam płytę windowsa 7 podkreślam, że ona działa na 100 % bo u kolegi sprawdzałem. Gdy ją wkładam do napędu dvd to nic się nie dzieje tylko bardzo słychać jak płyta pracuje. Nie wiem już co robić.

A bootowanie z płyty w BIOS lub pojedynczo klawiszem F8/F11 ustawiłeś?

Tak ustawiałem w BIOSIE i F8 + jakiś tam klawisz, bo trzy klawisze trzymałem.

A przetestuj na innej płycie, czy tylko ta z win 7 nie startuje czy żadna.

Tylko z win 7 nie startuje.

Więc musisz zdobyć inną lub wymontować dysk ze swojego komputerka, podłączyć do innego ze sprawnym systemem i wykonać polecenia, które podałem lub graficznie z apletu zarządzanie dyskami (tutaj poradnik jak uruchomić to narzędzie http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/create-format-hard-disk-partition#create-format-hard-disk-partition=windows-7).

Mam dwa dyski jeden to ten z linuksem a drugi to tam były windows 7 i XP

Więc uruchamiasz win xp lub 7 i diskapartem powinieneś uratować tamten dysk.

Na innym kopmuterze ? Tylko tamten

Komputer ma spaloną kartę graficz graficzną to nic nie przeszkodzi ?