Problem z instalacją Windows XP

Witam

Posiadam laptopa Asus K50AB z systemem Windows 7. Chciałem zmienić system i wrócić na stary Windows XP. Problem polega na tym, że w laptopie nie działa napęd optyczny - czyli instalacja wchodzi w gre jedynie przez nośnik USB. Nośnik posiada oryginalna wersje Windows XP. Nośnik był bootowany przez DISKPART w tym przypadku po restarcie pojawia się komunikat “usuń dysk lub inny nośnik, zresetuj system” w przypadku bootowania poprzez WinToFlash po resetowaniu komputera i na początku operacji instalacyjnej pojawia się niebieski ekran błedu.

Może ktoś mi pomóc i ma złoty środek jak mając Windows 7 zrobić fromat i zainstalować Windows XP?

Z góry dzięki :slight_smile:

Musisz ustawić kontroler sata w tryb kompatybilności IDE zamiast AHCI.

Ustawiłem na IDE i dalej ten sam problem pojawia się niebieski ekran błędu :frowning: I01 Initializing coś takiego i na dole Stop: 00000000000069

Do Windows XP zawsze używam RUFUSA.
Nie zdarzyło mi się,aby pen nie został odczytany prawidłowo.
Spróbuj-powinno zadziałać.

Albo Universal-USB-Installer,Program,Windows,38786.html / YUMI,Program,Windows,36349.html

Minus etap instalacji wtedy wymaga 2 kroków z pendrive:

  1. kopiuje pliki na komputer
  2. aktywuje instalacje właściwą (jak pominiesz to możesz mieć komunikat typu że potrzebny jest np. SP2 dla XP)

Też potem czeka cię trochę pracy by otwierać część stron internetowych np. Firefox 52 ESR + enable mp4 h264 aac html5 video in firefox on windows xp without flash
I problemy z certyfikatami https w przeglądarkach opartych na chromium 49 / 50.