Problem z instalacją Windowsa 10. POMOCY

Witam, piszę z takim problemem. Posiadam laptop samsunga NP535U3C wymieniłem dysk twardy na SSD Crucial MX300, problem pojawia się podczas instalacji windowsa 10, po skopiowaniu wszystkich potrzebnych plików system uruchamia się ponownie w celu dalszej instalacji niestety, instalacja zatrzymuje się na logo Samsung i nie chce ruszyć dalej. Próbowałem już masę różnych ustawień w biosie nic nie pomaga. Na poprzednim dysku Goodram również ssd, windows 10 instalował się bez żadnego zająknięcia. Może ktoś pomoże ? Bo ja już tracę nadzieję. Dysk jest nowy, laptop jest z 2012 roku, więc taki stary nie jest, oryginalnie był na nim win 8. Powiem jeszcze że win 7 instaluje się bez żadnych problemów, ale osobiście chcę mieć 10.

Pewnie masz model z tzw. iSSD.

Na początek włóż stary dysk i szybko aktualizuj BIOS, jeśli tego wcześniej nie zrobiłeś.
Samsungi z tego okresu były podatne na UEFI brick. Możesz googlnąć “Samsung nvram brick”.
Nie do końca wiadomo czy Samsung to naprawił, ale lepiej dmuchać na zimne. Każdy błąd to ryzyko przepełnienia pamięci.

Wracając do iSSD. Masz trzy rozwiązania:

Geneza problemu jest taka, Windows instalowany z pendriva wrzuca boot partycję na iSSD, a Samsung zablokował możliwość botowania z tego dysku. Instalacja z DVD nie ma tego błędu.

Tylko dziwne, że kiedyś Goodram ci działał. Może wtedy klonowałeś dysk? Windows 7 też nie powinien się instalować z USB.

W sumie w sieci nic nie piszą, żeby ten model miał Express Cache czy tym podobne rzeczy.
Może spróbuj instalacji Win7, a potem aktualizacji tym programem dla osób z dysfunkcjami.

Dzięki za odzew, co do próby aktualizacji z poziomu windowsa 7, próbowałem już tego, niestety skutek jest ten sam. Na starym dysku nigdy nie było takiej sytuacji, a zmieniałem system często, bo lubiłem pobawić się różnymi linuksami. Wszystko zaczęło się po wymianie dysku. Przejrzałem wątek o podobnym temacie, niestety nie wiele z tego rozumiem.forums.crucial.com/t5/Crucial-SSDs/Crucial-MX300-SDD-Windows-10-Freezing-HELP-ME/td-p/175140