Problem z instalacją Windowsa 11 ISO bez TPM

Cześć, mam problem z ISO Windowsa 11 bez TPM. Mianowicie podczas instalacji pokazuje błąd, że urządzenie nie posiada ani TPM, ani Secure Boot. Zainicjowałem specjalne patche z poradnika na stronie WinISO. Na drugim urządzeniu wyskoczyła informacja że urządzenie niewspierane, ale mogłem kontynuować instalację i bez problemowo się 11 zainstalowała. Tylko na tym pierwszym coś nie chce podziałać… Wie ktoś jak załatwić ten problem?

Szklana kula uległa awarii.

No co ty nie powiesz…

Czyli nie wiadomo co i skąd. To my mamy szukać?

Ja też bez szklanej kuli na stanie. Może fusy od herbaty pomogą albo tarot?


Procedura jest taka, bez modyfikacji plików…

Pobierasz obrazy płyt ze strony MS i Windowsa 11 i 10. Z 11 bierzesz „install.wim” i zastępujesz ten w 10. Wypalasz tak spreparowany obraz na płycie lub przygotowujesz USB, bootujesz, instalujesz.

A jeśli są jakieś problemy to system je komunikuje poprzez komunikaty z konkretnymi błędami. Jeśli takowych nie ma, to przynajmniej dokładnie opisujesz procedurę, która doprowadziła do tego stanu bo nikt nie jest Babą Wangą czy innym Nostradamusem.

Ja bym testował bez modyfikacji, MS niby tylko słownie zakazał.

Można też robić Updgrade 10 do 11 po rozpakowaniu ISO jakby MCT robiło fochy (nie sprawdzałem czy jest osobny asystent aktualizacji do 11 bez fochów).

@Berion Jak zrobie tak jak napisałeś, to zainstaluje się 10 czy 11?

W plikach instalacyjnych Windows 10 podmieniasz „install.wim” na ten z Win11 i instaluje się Win11.
Ten plik ma 3-4GB.

Inna metoda to wywalić z instalacji Win11 pliki appraiser.dll appraiser.sdb

Właśnie przekonwertowuje install.win na install.esd i dam znać jak się zainstaluje wszystko

W zasadzie na upartego to nie trzeba modyfikować obrazu nośnika instalacyjnego Windows 11, można zainstalować system przy pomocy CMD (Shift+F10) i narzędzia DISM, a potem tylko zregenerować/naprawić bootowanie i wyjdzie na to samo.
https://www.youtube.com/watch?v=wK40EFgzmqM
https://www.youtube.com/watch?v=F72D7uL6cZg

Instalowałem Windowsa 11 na niewspieranym pececie, nie polecam taki system używać, chyba że mamy nerwy ze stali. System nie jest wydajny, nawet z dyskiem SSD, gry „lagują”, nawet po wprowadzeniu pewnych zmian w rejestrze.
Możliwe, że po przyszłej, większej aktualizacji systemu, optymalizacja nie będzie kuleć.

‘Niewspierany’ i ‘pewne zmiany w rejestrze’ to za mało informacji… Temat dotyczy braku TPM, a ten nie wpływa w żaden sposób na wydajność. To widzimisię MS żeby sztucznie podbić sprzedaż nowych komputerów/płyt głównych i niektórych twórców gier, którzy w jakiś sposób go używają, a bez którego nie chcą się uruchomić. Mnóstwo ludzi ma rzekomo niespierany sprzęt i Windows 11 na nim działa tak samo wydajnie jak na wspieranym…

Po co?

Pewnie by ruszył myk z wywaleniem 2 plików dll.

Zainstalowałem, problemów z grami nie ma, ale jest z kopiowaniem plików. Kopiuje po jednym elemencie na minute i nie za bardzo da sie cos skopiowac. Użycie dysku wynosi 50% Ma ktoś pomysł jak temu zaradzic?

Zobacz czy 48 godzin pracy systemu może go uspokoi.

Najważniejsze by komputer się nie uśpił lub zahibernował.

Faktycznie poczekałem chwile, i chodzi ładnie. Pewnie jakieś aktualizacje instalował

Czyli propaganda na temat wersji przestarzałej.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.