Problem z instalacją windowsa 7

Mam taki problem mam na płycie windowsa 7, 6 wersji i jak instaluje z sformatowanej partycji to instalacja nie może być dokończona bo pojawia się komunikat brak jakiegoś pliku źródłowego nie mogę go spisać bo za szybko to trwa i pisze ponów, tak się dzieje przy instalacji home premium, proffesional.

A płyta nie jest uszkodzona? Sprawdziłeś zarysowania?

Płyta jest dobra nawet wszystkie pliki ręcznie dobrze skopiował.

Tak apropos - masz dwa systemy?

Dodane czwartek, 18 lutego 2010, 10:04

A jak robisz partycję to czy tworzy Ci się taka mała 100MB partycja?

Mam dwie partycje, a 7 instaluje na c i instalowałem go na wyczyszczonej partycji czyli jak go instalowałem to nie miałem, żadnego systemu. I nie tworzy mi się żadna 100 mg partycja.

Jak płyta jest dobra to możliwe że:

  1. Napęd DVD lub dysk ci się sypie.

  2. Tasiemki od napędów ci się poluźniły.

  3. musisz wgrać drivery od kontrolera dysku ewentualnie zaktualizować bios płyty głównej.

Problem o którym piszesz u mnie pojawia się zawsze.

Naprawiam to ustawieniami BIOS.

Jak instaluje na podkręconym kompie, to tak się dzieje, lub na ustawieniach automatycznych.

Wtedy obniżam np taktowanie RAM i instalator idzie bez problemu (mój RAM chyba się z płytą główną gryzie).

A po wszystkim znów podkręcam.

Problem u mnie wystepuje tylko w przypadku instalacji Visty i 7. W przypadku XP nigdy nic takiego mi sie nie pokazało.

Wczytaj w BIOS jesli masz taką opcję, Load Safe Settings i spróbuj.

Przyznam się, że takie kłopoty występowały u kolegi na komputerze stacjonarnym i wobec tego mam pytanie mój laptop to intel core 2 duo 2 rdzeniowy 2 Ghr pamięc 3 Gb dysk 320 Gb model laptopa to HP dv5 dalej nie pamiętam mam dysk podzielnony na partycje w taki sposób

/dev/sda1 * 1 22537 181028421 7 HPFS/NTFS

/dev/sda2 22538 29349 54717390 83 Linux

/dev/sda3 29350 31300 15671407+ 83 Linux

/dev/sda4 31301 38913 61151422+ 5 Extended

/dev/sda5 31301 37741 51737301 83 Linux

/dev/sda6 37742 38039 2393653+ 82 Linux swap / Solaris

/dev/sda7 38040 38913 7020373+ b W95 FAT32

Zamierzam sobie też zainstalować WINDOWS 7 na tej partycji co jest Vista i teraz pytanie czy jak będe instalować to zrobić uaktualnienie czy nowa instalacja bo nie chce stracić danych, a na partycjach linuxowych w szczególności.

Czy windows 7 rusza też inne partycje czy tylko tą na której się instaluje, i czy takie gry jak GTA 4 i Unreal Tournament 2007 będą na nim chodziły, a jak będą to będą szybciej. Podobno też słyszałem, że windows 7 niszczy baterie w laptopach czy coś takiego czy to prawda?

Zapewne źle nagrałeś bo ściągałeś z neta nieprawdaż,chyba że sam usunąłeś plik ei.cfg.

Nikt nie odpowiedział na mój post na ten

Windows 7 instaluje się na partycji którą ty wskażesz, inne zostawia nie naruszone (chyba że sam zechcesz je sformatować)

GTA 4 działa na Windows 7 bez problemów, druga też powinna działać. Co do szybkości różnice między działaniem gier na Windows 7 i Vista są prawie nie zauważalne.

Co do niszczenia baterii - to zwykła plotka która MS zdementował (więcej szczegółów na Google).

Dobra do powiedzcie mi czy jak zrobie uaktualnienie to nie będzie problemów ze sterownikami, nie będzie trzeba instalować bo będzie używał tych samych co były na Viście ? bo ja Viste miałem przy kupnie laptopa zainstalowaną. I teraz jeżeli chodzi o szybkość przykładowo jak Vista się uruchamia na jakimś kompie/laptopie 3 min to ile się będzie średnio uruchamiać windows 7.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

@tomi0001

Z własnego doświadczenia nie polecam robić upgradu tylko zainstalować system na czysto. Co do czasu uruchamiania systemu i szybkości działania będzię on podobny jak w Windows Vista.

Ps.

Czas uruchamiania twojego obecnego systemu jest trochę długi, warto zrobić przegląd zbędnych rzeczy w autostarcie.