Problem z instalacją windowsa 7

(system) #1

Mam taki problem mam na płycie windowsa 7, 6 wersji i jak instaluje z sformatowanej partycji to instalacja nie może być dokończona bo pojawia się komunikat brak jakiegoś pliku źródłowego nie mogę go spisać bo za szybko to trwa i pisze ponów, tak się dzieje przy instalacji home premium, proffesional.

(Aikur88) #2

A płyta nie jest uszkodzona? Sprawdziłeś zarysowania?

(system) #3

Płyta jest dobra nawet wszystkie pliki ręcznie dobrze skopiował.

(Aikur88) #4

Tak apropos - masz dwa systemy?

-- Dodane czwartek, 18 lutego 2010, 10:04 --

A jak robisz partycję to czy tworzy Ci się taka mała 100MB partycja?

(system) #5

Mam dwie partycje, a 7 instaluje na c i instalowałem go na wyczyszczonej partycji czyli jak go instalowałem to nie miałem, żadnego systemu. I nie tworzy mi się żadna 100 mg partycja.

(Rmk) #6

Jak płyta jest dobra to możliwe że:

1. Napęd DVD lub dysk ci się sypie.

2. Tasiemki od napędów ci się poluźniły.

3. musisz wgrać drivery od kontrolera dysku ewentualnie zaktualizować bios płyty głównej.

(Bozydar Rogala) #7

Problem o którym piszesz u mnie pojawia się zawsze.

Naprawiam to ustawieniami BIOS.

Jak instaluje na podkręconym kompie, to tak się dzieje, lub na ustawieniach automatycznych.

Wtedy obniżam np taktowanie RAM i instalator idzie bez problemu (mój RAM chyba się z płytą główną gryzie).

A po wszystkim znów podkręcam.

Problem u mnie wystepuje tylko w przypadku instalacji Visty i 7. W przypadku XP nigdy nic takiego mi sie nie pokazało.

Wczytaj w BIOS jesli masz taką opcję, Load Safe Settings i spróbuj.

(system) #8

Przyznam się, że takie kłopoty występowały u kolegi na komputerze stacjonarnym i wobec tego mam pytanie mój laptop to intel core 2 duo 2 rdzeniowy 2 Ghr pamięc 3 Gb dysk 320 Gb model laptopa to HP dv5 dalej nie pamiętam mam dysk podzielnony na partycje w taki sposób

/dev/sda1 * 1 22537 181028421 7 HPFS/NTFS

/dev/sda2 22538 29349 54717390 83 Linux

/dev/sda3 29350 31300 15671407+ 83 Linux

/dev/sda4 31301 38913 61151422+ 5 Extended

/dev/sda5 31301 37741 51737301 83 Linux

/dev/sda6 37742 38039 2393653+ 82 Linux swap / Solaris

/dev/sda7 38040 38913 7020373+ b W95 FAT32

Zamierzam sobie też zainstalować WINDOWS 7 na tej partycji co jest Vista i teraz pytanie czy jak będe instalować to zrobić uaktualnienie czy nowa instalacja bo nie chce stracić danych, a na partycjach linuxowych w szczególności.

Czy windows 7 rusza też inne partycje czy tylko tą na której się instaluje, i czy takie gry jak GTA 4 i Unreal Tournament 2007 będą na nim chodziły, a jak będą to będą szybciej. Podobno też słyszałem, że windows 7 niszczy baterie w laptopach czy coś takiego czy to prawda?

(Wiktor 1996 96) #9

Zapewne źle nagrałeś bo ściągałeś z neta nieprawdaż,chyba że sam usunąłeś plik ei.cfg.

(system) #10

Nikt nie odpowiedział na mój post na ten

(rgabrysiak) #11

Windows 7 instaluje się na partycji którą ty wskażesz, inne zostawia nie naruszone (chyba że sam zechcesz je sformatować)

GTA 4 działa na Windows 7 bez problemów, druga też powinna działać. Co do szybkości różnice między działaniem gier na Windows 7 i Vista są prawie nie zauważalne.

Co do niszczenia baterii - to zwykła plotka która MS zdementował (więcej szczegółów na Google).

(system) #12

Dobra do powiedzcie mi czy jak zrobie uaktualnienie to nie będzie problemów ze sterownikami, nie będzie trzeba instalować bo będzie używał tych samych co były na Viście ? bo ja Viste miałem przy kupnie laptopa zainstalowaną. I teraz jeżeli chodzi o szybkość przykładowo jak Vista się uruchamia na jakimś kompie/laptopie 3 min to ile się będzie średnio uruchamiać windows 7.

(Asterisk) #13

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(rgabrysiak) #14

@tomi0001

Z własnego doświadczenia nie polecam robić upgradu tylko zainstalować system na czysto. Co do czasu uruchamiania systemu i szybkości działania będzię on podobny jak w Windows Vista.

Ps.

Czas uruchamiania twojego obecnego systemu jest trochę długi, warto zrobić przegląd zbędnych rzeczy w autostarcie.