Problem z instalacją WINDOWSA - brak partycji

Witam ostatnio przystąpiłem do formatowania komputera i napotkałem na dość duży problem . W starszych komputerach nie ma z tym problemu a z nowszymi a przynajmniej z moim jest problem bo komputer nie widzi partycji , jak widać na tym obrazku :

314qe4h.jpg

Rok temu podczas pierwszego formatowania rodzice załatwili jakiegoś informatyka który ustawił coś w biosie tak że pokazały sie wszystkie partycje , problem w tym ze dużo sobie powiedział za usługe . Z tego co wiem to w biosie poprzez nieumiejętne ustawianie można spier**** komputer więc się za to nie zabieram ( jak na razie) i piszę o pomoc jak w biosie ustawić aby partycje były widoczne ? Od razu mówię że mam jeden dysk twardy 200 Gb.

U mnie bios wygląda tak :

2m2dqn8.jpg

my.php?image=dsc00339yu6.jpg

Dysk masz na SATA? Jeśli tak to raczej potrzebne ci są sterowniki do sata/raid płyty głównej(jeśli w biosie nic nie zmieniałeś to powinno być wszystko ok). Możesz je znaleźć na stronie producenta bądź na płycie cd ze sterownikami od płyty głównej. Sterowniki te trzeba skopiować na dyskietkę i podczas instalacji Windows wcisnąć F6 i wybrać sterownik z dyskietki. Po tym powinno być OK.

:o

sterowniki RAID SCSI służą do tworzenia macieży dyskowych, instalujesz je naciskając f6 (jak jak powiedział kolega wyżej) ale to ci nic nie da do sterowników sata tak nie instalujesz

wejdź w harddisk drivers i poszukaj czegoś w stylu sata enabled

W zakładce Advanced poszukaj Sata Mode i ustaw tam IDE w miejsce AHCI lub RAID.

Co do sterowników trybu tekstowego, to można je sobie zintegrować z płytą instalacyjną systemu programem nLite: http://carlostech.wordpress.com/2007/06 … lite-cz-1/

Nawiązując do wypowiedzi drobok to gdy wszedłem w hard disk to ukazało sie coś takiego

21mum12.jpg

cosik_ktosik napisałeś zebym poszukał w zakładce advance - sata mode i ustawił IDE w miejscu AHCI lub RAID

no i coś takiego było w zakładce advance

4zuxdc.jpg

w IDE configuration jest coś takiego :

313go3o.jpg

co wy na to ?

Podaj model płyty głównej.

ta płyta główna nazywa sie: ASRock 77SDual-VSTA ,

typ to : Intel AGTL+,

szerokość : 64-bitowa

Przełącz SATA Operation Mode na non-RAID i sprawdź efekty.

cosik_ktosik - jesteś super gość , dzięki za poradę udało się , są widoczne partycje !!