Problem z instalacja windowsa laptop

witeczka

Mój koleżka ma problem z instalacja windowsa na nowym laptopie i pisze w jego imieniu. Sprawa wygląda następująco

Dostałem ostatnio laptopa. Była na nim zainstalowana vista ale został sformatowany tak, ze teraz jest na nim tylko bios. Posiadam oryginał windowsa xp i 7 z uczelni po nagraniu ich na płytki próbowałem zainstalować oba na laptopie jednak bez skutku. Komputer co prawda czytał płytke jednak jej nie odtwarzał. Znalazłem jeszcze stara płytke z windowsem xp z niej wszystko normalnie się odpaliło ale w trakcie zgrywania jakiś plików jeszcze przed rozpoczęciem instalacji wyświetlił mi się blue screen. Na nim napisane było, ze wersja biosa jest zbyt stara i jeżeli problem nie pojawia sie pierwszy raz żeby zgłosić sie do serwisu gdzie zostal kupiony komputer. Teraz po restarcie pojawia mi sie startowy ekran asusa, a następnie biały migający kursor w lewym górnym rogu czarnego ekranu. Wcześniej był to komunikat “Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key”. Oczywiście w biosie mam ustawiony jako first device cd/dvd. Próbowalem jeszcze zainstalować z pendrive`a ale tez bez skutku.

dodam że nie spotkałem nic podobnego na forum albo kiepsko szukalem :slight_smile:

z góry dzieki pozdrawiam.