Problem z instalacją windowsa (lub czegokolwiek innego)

Witam, ostatnio chciałem zrobić formata na lapie, i sformatowałem cały dysk, (zawsze był xp`ek na nim) i zainstalowałem windowsa 7 ultimate… jednak problem polegał na tym że karta sieciowa w lapie nie obsługuje windowsa 7 i nie dało się jej włączyć poprzez co nie było wi-fi (no to usuwam 7, żeby spowrotem xpeka instalnąć) i tutaj problem, wkładam płytkę z xp… a tutaj czarny ekar i komunikat:

"Intel® Boot agent version 4.1.08

Copyright © 1997-2002, intel corporation

Pxe-e61: media test failure, check cable

pxe-m0f: exiting intel boot agent.

Operatin system not found"

ew. jak się przestawi kolejność botowania w biosie jest komunika tylko “Operating system not found”

Próbowałem już zainstalować xp`eka z 4 różnych płyt, z sp1 sp2 sp3… nic… zawsze ten sam komunikat (wspomnę też że próbowałem zainstalować linuxa (ubuntu) i ten sam efekt, jednak ku zdziwieniu jak się wsadzi płytkę z windowsem 7, normlanie rusza instalator i nie ma żadnych problemów)

Mój bios:

version: R0042G9

ec version: RK042G9

video version: g9img_06

machine: VGN-B3VP ( komputerem jest kilku letni sony vaio)

ustawienia: (bardzo mało opcji ma ten bios… )

Network boot: enabled (z disabled taki sam efekt)

Boot:

1.Optical Drive

2.Hard disk drive

3,Floppy disk drive

4.Network

(i nic innego nie ma)

i tutaj kończą się funkcje biosu… Nie wiem co zrobić ale na za 2 dni mam wyjazd i potrzebuje lapa a tu nagle taki crash…

próbowałem podczas startu lapa wciskać różne f1,2,11,12 del, ale nic to nie daje zawsze ten sam komunikat…

Problem poruszany na kilku forumach jednak na żadnym nie znalazłem rozwiązania

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Użyj tego: http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html wypal obraz ISO na płytkę ustaw w biosie bootowanie CD/DVD włóż płytkę z wypalonym iso uruchom ponownie komp i postepuj zgodnie z instrukcją do pojawienia się okienka usuń partycję zatwierć Aple wyjdź z okienka wyjmij płytkę wsać teraz z XP i dalej już wiesz co masz robić

botowanie mam ustawione tak:

Boot:

1.Optical Drive

2.Hard disk drive

3,Floppy disk drive

4.Network

Nie wiem co odpowiada za cd/dvd jednak po zburnowaniu iso na płytę taki sam efekt jak przy instalacji windowsa… a raczej brak efektu… mieli płytę 20sek. i potem

"Intel® Boot agent version 4.1.08

Copyright © 1997-2002, intel corporation

Pxe-e61: media test failure, check cable

pxe-m0f: exiting intel boot agent.

Operatin system not found"

edit: Zamieniłem w bootwaniu floppy na optical i weszło menu tego programiku, jutro dam znać co z tego wyjdzie.

Instalując windows 7 instalator założył swoją partycję startową wielkości ok 100 MB i ukrytą. Przy próbie ponownej instalacji windows XP pliki startowe systemu instalowane są na dysku C a nie na tej małej partycji od windows 7 więc pojawia się komunikat o braku systemu. Musisz po prostu usunąć tą małą ukrytą partycję i partycję na której chcesz instalować xp i na całym tym miejscu założyć nową partycję (podstawowa i aktywna!)

dlatego podałem ten program GParted sam go musiałem użyć bo miałem podobną sytuację

wiec jest problem po wbiciu w ten (mini live cd) gparted, jest tylko 1 partycja i piszę że cała jest wolna 60/60 free, spróbuje jeszcze może stworzyć partycję oddzielną i zobaczyć co się będzie działo…

edit: problem z odpaleniem gparted również jest, 2 razy udało mi się go odpalić teraz mieli płytę i nic… (nic nie bylo zmieniane w biosie)

edit2: po 3 restartach znowu udało się włączyć gparted

Kolejny problem:

powpisywałem “byle co” w komendatorze gedita i wkocu udało się odpalić instalator xp, jednak teraz jak w instalatorze jest po formacie i po skopiowaniu plików komputer powienien się zresetować i wejść do instalacji winodowsa, a on przy każdym restarcie wchodzi od nowa w (ten początkowy formator i instalator w biosie (ten z niebieskim tłem…) ) i zawsze to samo…

Jak wyłączyłem bootowanie w biosie to piszę że system not found…

edit: aha i nie ma czegoś takiego “dowolny klawisz spowoduje rozruch dysku” tylko rozruch następuje zawsze automatycznie