Problem z instalacją windowsa Pomocy!

witam,

otóż mam taki problem:

miałem zainstalowanego XP na PC na domyślnym dysku C, na dysku D mam różnego rodzaju pliki (muza,programy,filmy) a na dysku E zainstalowałem Vista ultimate po czym zrobiłem błąd bo chciałem zostawić Viste i wywalić xp no i sformatowałem dysk C a Viste zostawiłem na dysku E i myślałem że normalnie się uruchomi ale niestety tak się nie stało… botowanie płyty nie przynosi skutku ani z Vistą ani z XP, w biosie wszystko ustawione jak należy i cd-Rom tez jest w porządku, uruchomiłem kompa za pomocą dyskietki startowej win98 i sformatowałem dysk C jeszcze raz później chciałem zainstalować win XP wpisując w wierszu poleceń F(cd-rom)

F:\setup

ale wyskakuje komunikat program canot be run in Dos

wisty też nie mogę odpalić

a kiedy botuje płytę xp wyskakuje instalator i za chwile komunikat że windows nie może być zainstalowany bo nie może znaleść licencji.

a Visty w ogóle nie chce zbotować

bardzo proszę o pomoc nie wiem co dalej mam zrobić a potrzebuje strasznie kompa.

czy mógł by mi ktoś opisać krok po kroku co powinienem zrobić? błagam!

czy jak zainstaluje Windowsa na innym kompie podłączając mój dysk to będzie wszystko chodziło?

Pomocy!!

acha nie dopisałem że pierwszy raz sformatowałem dysk C kiedy miałem uruchomiony win Vista i zrobiłem to klikając prawym na C i formatuj

Ja bym raczej próbował zreanimować Vistę

czyli co Vistę też mam usunąć tzn sformatować E tam gdzie mam Vistę? bo tego nie zrobiłem

http://jeziorski.wordpress.com/2007/03/ … yskiwanie/

jak to możliwe że nie bootuje ci płyta od Visty??

aby uruchomić instalację XP spod dosa musisz uruchomić program winnt.exe w katalogu I386 płyty

ale to nie naprawi ci Visty

no Visty mi nie botuje bo wyskakuje jakiś error. zrobiłem tak jak napisałeś uruchomiłem winnt.exe z katalogu i386 i wyskakuje:

instalator nie wykrył zainstalowanego na komputerze programu SmartDrive. program SmartDrive znacząco zwiększa wydajność tej fazy instalacji systemu Windows. Zleca się zakończenie instalacji i uruchomienie programu SmartDrive

naciśnij F3 by zakończyć lub Enter by kontynuować jak wezmę enter to kopiuje i za chwilkę się zatrzymuje i cały czas pisze zaczekaj aż instalator skopiuje pliki na dysk i trwa to już godzinę i nic.

jak włączyć ten SmartDrive

hmm musisz po prostu mieć plik smartdrv.exe

z jakiejś starej dystrybucji windows 9x albo dos

Dodane 11.02.2009 (Śr) 12:38

http://www.rapidshare.com/files/18489700/SMARTDRV.EXE

skopiuj na pendriva i uruchom przed plikiem winnt

ok udało się zainstalowałem… po kilku godzinach rozpoczęło się dalsze kopiowanie co prawda musiałem pominąć kilka plików nie wiem dla czego ale już jest w porządku.

mam tylko jedno pytanie mam teraz Windowsa XP na dysku C, a na dysku E nadal mam Vistę bo nie mogłem sformatować dysku E z dyskietki startowej więc moje pytanie brzmi: jak usunąć tą Vistę żeby znowu nie było jakiegoś problemu? czy mogę zrobić tak jak wcześniej z dyskiem C? czyli prawym i format? proszę o odpowiedź

i dziękuje za porady

tak teraz możesz prawym i sformatować tamten dysk

ok wielkie dzięki