Problem z instalacją windowsa xp home edition na DOS

Witajcie otóż kupiłem sobie nowy komputer ale na nim wgrany jest DOS chciałem sobie wgrać xp ale niemam zielonego pojęcia jak.Mam oryginalną płyte xp i podkreślam że na kompach wogóle sie nie znam.

Instalowanie systemu Windows XP

Instalacja Windows XP krok po kroku

Jak te linki są na normalną instalke xp lub reinstalke a nie z dosa.Przeinstalować na xp to umiem ale niewiem jak uruchomić instalaroa xp na dosie

No to zrób jak tam napisano a nie kombinujesz “pod górkę” Zawsze lubisz sobie utrudniać?

A można wiedzieć w jakim celu? Skoro chcesz zainstalować system Windows XP to po prostu uruchom komputer z płyty instalacyjnej i przystąp do instalacji systemu

DOS nie obsługuje systemu plików NTFS, więc zapomnij o takiej instalacji. Instaluj według tego, co podał rgabrysiak.

Z całym szacunkiem ale… co ma piernik do wiatraka? jak na kompie jest zainstalowany DOS to wystarczy w wierszu poleceń wpisać x:/setup i uruchomi się instalator XP (x to litera odpowiadająca napędowi optycznemu). NTFS to melodia przyszłości a konkretnie melodia partycji systemowej i ewentualnych innych partycji powstałych w procesie instalacji systemu!

:roll:

@SilberPunkt

setup jest aplikacją win32 nie dosowską

aby uruchomić instalację spod DOS trzeba wpisać win32

ale najlepiej uruchomić instalację bezpośrednio zpłyty

PS a jesteś pewien, że sprzęt pociągnie XP skoro ktoś tam trzymał DOS’a?

Popatrz sobie na oferty laptopów w sklepach internetowych - z 10% ofert podają informacje: “system operacyjny DOS” :wink:

ciekawe czy MS-DOS Free-DOS czy Jakiś-DOS :lol:

Zapewne Free DOS, sam taki dostałem na płycie wraz z laptopem :wink: