Problem z instalacją windows'a xp na dysku

Witam

A więc może zacznę od początku. Ze zlepku części jakie posiadam, chciałem złożyć dziewczynie komputer. Części wyglądają następująco:

Płyta główna: Asus A8N-SLI Rev 1.02

Karta Graficzna: GeForce 9600 GS

Zasilacz: FEVER AC 230V

Procesor AMD 64

Ram: 1GB

Dysk Twardy: 40GB Seagate ST340014A ATA (skanowany w poszukiwaniu bad sectory, wynik: zero błędów)

Otóż problem zaczyna się, przy samej instalacji windows’a, na początku jest wszystko ok, instalator z płyty uruchamia się, ładuje wszystkie pliki, pokazuje się wybór partycji na której mam zainstalować dany windows. Idziemy krok dalej program formatuje dysk i kopiuje niezbędne pliki do dalszej instalacji systemu. I tu zaczynają się schody otóż, instalator skopiuje wszystkie pliki następuje restart komputera i gdy powinien iść rozruch z dysku w celu dalszej instalacji systemu występuje następujący błąd: INVALID BOOT.INI i, że jest wczytywanie z windows :C. Od razu mówię jestem samoukiem jeśli chodzi o komputery. Czekam na pomysły w celu rozwiązania tego problemu. Z góry wielkie dzięki.

Może standard pomoże: w BIOSie zmień z AHCI na IDE dla SATA.

Możesz szerzej opisać jak to zrobić ?

Dodane 25.08.2013 (N) 6:49

Otóż, w tym BIOS’ie nie ma takiej opcji, aby bezpośrednio zmienić z AHCI nad IDE.

Cor1232 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ile wynosi rozmiar partycji podstawowej i czy jest ustawiona jako aktywna, bootowalna? Jakim programem formatowałeś i partycjonowałeś dysk twardy?

Z czego instalujesz system?

Z oryginalnego nośnika?

Twój problem to najzwyczajniej w świecie brak pliku boot.ini.

Możesz go przekopiować i problem powinien ustąpić.