Problem z instalacja windowsa xp

(Tomekbalas1) #1

Witam posiadam komputer z płytą gł. GA-M61PME-S2L z procesorem AMD Athlon 64 X2 4200+ dysk HDD 160GB + Nagrywarka i 2GB ram Kingston i zasilacz 400W . Jak instaluje windowsa xp to mi sie wyłacza komputer (do ukończenia instalaci pozostało 39min) Dałem informatykowi komputer do naprawy wgrał mi windowsa xp ale podczas ładowania systemu sie wyłanczał a jak odpaliłem system to 15min i sie wyłancza. Wiec zainstalowałem Viste instalacja i praca bez problemu . PO miesiacu znowu zaczął sie wyłanczac system . Zaktualizowałem Biosa do najnowszej wersji i dalej nic pomózcie mi .

(Seba_K.) #2

A jakiej firmy masz zasilacz? Przetestuj też pamięć programem MemTest86+ dostępnym na tym vortalu. Z Kingstonami ostatnio miałem już dwa wypadki, tzn. padły na dwóch różnych komputerach, tak więc uszkodzenia nie wykluczam.

(Cooldawid) #3

Jak MemTest nic nie pokarze oraz zasilacz się nie przegrzewa (jest dobry) to prawdopodobnie problem będzie z płytą główną.

Miałem podobny problem na notebooku i okazało się właśnie, że płyta jest uszkodzona..

Pozdrawiam

(Qlimax215) #4

witaj kup nowa płytę główna i problem zniknie ja tez tak miałem ale jak kupiłem płytkę nowa i nie ma problemu . ja ci radze kopic bo więcej wydasz na informatyków niż ta cała płyta z Prockiem koszt ja mam gigabajt intel dual core 2x266 i nie narzekam . Biedny ten koleś co kupił moja stara płytę a.m.d attholn 2x2200mhz . ja odwiedziłem 10 informatyków i nic to nie dało straciłem około 450zł i nic nie wykonali a za płytę z tym Prockiem zapłaciłem 280zł+gratis ram 1gb dostałem a wiec co za tym stoi lepiej kupować nowe niż naprawiać :smiley: