Problem z instalacja windowsa xp

Witam posiadam komputer z płytą gł. GA-M61PME-S2L z procesorem AMD Athlon 64 X2 4200+ dysk HDD 160GB + Nagrywarka i 2GB ram Kingston i zasilacz 400W . Jak instaluje windowsa xp to mi sie wyłacza komputer (do ukończenia instalaci pozostało 39min) Dałem informatykowi komputer do naprawy wgrał mi windowsa xp ale podczas ładowania systemu sie wyłanczał a jak odpaliłem system to 15min i sie wyłancza. Wiec zainstalowałem Viste instalacja i praca bez problemu . PO miesiacu znowu zaczął sie wyłanczac system . Zaktualizowałem Biosa do najnowszej wersji i dalej nic pomózcie mi .

A jakiej firmy masz zasilacz? Przetestuj też pamięć programem MemTest86+ dostępnym na tym vortalu. Z Kingstonami ostatnio miałem już dwa wypadki, tzn. padły na dwóch różnych komputerach, tak więc uszkodzenia nie wykluczam.

Jak MemTest nic nie pokarze oraz zasilacz się nie przegrzewa (jest dobry) to prawdopodobnie problem będzie z płytą główną.

Miałem podobny problem na notebooku i okazało się właśnie, że płyta jest uszkodzona…

Pozdrawiam

witaj kup nowa płytę główna i problem zniknie ja tez tak miałem ale jak kupiłem płytkę nowa i nie ma problemu . ja ci radze kopic bo więcej wydasz na informatyków niż ta cała płyta z Prockiem koszt ja mam gigabajt intel dual core 2x266 i nie narzekam . Biedny ten koleś co kupił moja stara płytę a.m.d attholn 2x2200mhz . ja odwiedziłem 10 informatyków i nic to nie dało straciłem około 450zł i nic nie wykonali a za płytę z tym Prockiem zapłaciłem 280zł+gratis ram 1gb dostałem a wiec co za tym stoi lepiej kupować nowe niż naprawiać :smiley: