Problem z instalacja Windowsa XP

Mam problem z instalacja Windowsa XP na starszym kompie:

Płyta via k7vza procesor: duron 800mhz, 320 SDRAM

Karta Riva TNT.2 32MB. Muzyczna zintegrowana HDD 8GB (nie jestem pewnien ale chyba 5400 obrotów). Próbowałem instalować W windowsy XP Proffessional po kilka razy. Jeden był z SP1 , a drugi bez zadnego SP. Tego z SP1 instalacja przebiegła pomyslnie, ale przy uruchomieniu pojawiły się 2 błędy krytyczne (juz nie pamietam jakie ale żaden program nie chciał sie zainstalować ponieważ wyskakiwał błąd odczytu biblioteki dll czy cos takiego) Ten bez SP wogule sie nie zainstalował, stanął po skopiowaniu plików instalatora na dysk. Każdego próbowałem zainstalwoać na dysku sformatownym na SMTP i FAT32. Powiem jeszcze że na innej konfiguracji ale płyta i procek był ten sam to wszystko mi działało. (nawet mniej RAMU). Koleś od którego mam karte i dysk mówił ze u niego na gorszym procku działał XP. Windows 98 oczywiscie chodzi. Płyta XP z SP1 działała u wujka bo mu kilka razy instalowałem (tylko ze ma nowszego kompa) Więc prosze o pomoc co mam robić bądź co jest złe. Wydaje mi sie ze sprzet jest dobry ponieważ win 98 chodzi. Wymagania sprzetowe WINDOWSA XP są nizsze więc wszystko powinno chodzic. Czy wie ktos jak rozwiązać mój problem?

Jeśli wszystko jest ok ze sprzetem to windows musiałby się zainstalować, nie ma siły. Wniosek - coś jest jednak nie tak. Ja z tego co piszesz obstawiałbym dysk twardy w pierwszej kolejności. Zbyt nowy już nie jest jak napisałeś, wiec może się sypać. Przeleć go choćby scandiskiem z win98 w trybie DOSowym (test pełny, wraz ze skanowaniem powierzchni). Jak masz bad sektory to scandisk je wykryje.

P.S.1 trochę bzdurek tu napisałeś:

:lol:

P.S.2 Kolekcjonujesz różne Wndowsy? kosztowne hobby trzeba przyznać :?

Wymagania Windows xp sa wyższe a nie niższe. :slight_smile:

a co to za nowy typ partycji :slight_smile:

Wiem że xp ma wyższe wymagania niż 98 ale chodziło mi ze ma niższe niż mój sprzęt. Ale wiem źle się wyraziłem to sorry. Jeśli chodzi o partycje to też sie kopnąłem i chodziło oczywiście o NTFS. Sorry za błędy.

Odnosnie do problemu to faktycznie przypomniało mi sie że był błąd na dysku. Chyba z sktorami czy cos takiego. Więc teraz kolejne pytanie. Błędne sektory były tylko na dysku D. C było dobre. Ale pousuwałem je i zrobiłem jedną C. Wiec jeśli teraz znowu podziele i zrobie 2 i będą mieć po tyle samo GB co wcześniej to czy błędne sketory bedą nadal na dysku D czy jest szansa ze będą również na C?? Jeśli tak to co powinienem zrobić zeby dysk C nie zawierał błędnych sektorów??

XP jest czuły na każdą małą niesprawność kompa i nie na każdym kompie da się zainstalować system XP.

Dysk

Sprawdź go narzędziami producenta dysku.

Zdejmij z niego wszystkie partycje,załóż i sformatuj na FAT32 - najlepiej użyj do tego FDISKA i komendy Format - czytaj komunikaty po formatowaniu.Jak będą bad sectory to dysk nie nadaje się do systemu XP.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=delpart

Sprawdź pamięć na błędy.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Sprawdź resztę kompa dokładnie,konserwacja,reset biosu baterią i ponowne ustawienie i zapisanie Save.

System instalacja.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

czili co z wujkiem macie jedną licencję?? :x

Ok. Więc po problemie. Mama kupiła nowy dysk twardy i już wszystko działa. Dziękuję wszystkim za pomoc.