Problem z instalacją Windowsa


jak na zdjęciu mam taki problem nie mam jak stworzyć partycji miałem ubuntu 21.04 ale teraz nawet linuxa mi nie bootuje w bios różnie kombinowałem wyłączenie legacy zmiana z uefi na zwykłe bios itd. proszę pomóżcie da się to zrobić bez zewnętrznego dysku?

Moje zdanie jest takie, musisz przygotować system Windows na wersję GPT a nie na MBR jaki z pewnością pobrałeś ze strony Microsoft bądź przeformatować dysk na MBR i po robocie. Ja posługuję się programem Acronis jeszcze z czasów dyskietek a teraz użyj np. AOMEI to tyle, powodzenia…

Jeżeli nie zależy Ci na danych na partycjach tego dysku to usuń wszystkie inne oprócz największej. Przed instalacją systemu w biosie ustaw na „legacy”. Po usunięciu innych partycji tą ostatnią największą sformatuj za pomocą instalatora systemowego. Po tych zabiegach powinna instalacja systemu ruszyć. Podział na partycje wykonasz po instalacji windowsa.

dobra temat do zamknięcia miałem źle ustawione w biosie i rufusem zrobiłem na nowo potem poszło.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.