Problem z instalacja windy

Witam wszystkich mam taki maly problemik otoz kupilem sobie windows xp profesional i chcialem zainstalowac go na drugim kompie gdzie byl windows xp oem no ikomp startuje istaluja sie sterowniki czy cos tam pokazuje sie na jakiej partycji mam zainstalowac winde wciskam dalej i tu zaczyna sie problem po chwili jest napis prosze wlozyc cd-rom z windowsem i nacisnac enter i nic naciskam F3 by zrestartowc i powtorzyc i dalej to samo niechce wogole wejsc w tryb normalny awaryjny kompletnie nic nie dziala potrafie wejsc tylko do biosa nic wiecej jak mam zainstalowac tego windowsa obojetnie ktorego XP normalnego lub XP profesionalnego prosze o rady windows jest orginalny ze sklepu

Wybierasz partycje ze starym windowsem do instalacji?

wybieralem juz obydwie i dalej to samo ten sam komunikat sie pokazuje

Instalowałeś z poziomu systemu?

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 19:47

Jeżeli tak to spróbuj tak. Wejdź do bios-u i znajdź linijkę (w “niebieskich” biosach trzeba wejść najpiew do “advanced BIOS features” w nowszych nie pamiętam) “First boot device” obok pisze skąd komputer uruchamia system (zmień z HDD) na CD-ROM, a “Second boot device” ustaw HDD. Zapisz zmiany i uruchom ponownie komputer. Komputer uruchomi się z płyty i pojawi się instalator Windows XP w trybie trochę dos-o podobnym. dalej wybierasz partycję itd. system się instaluje. Uważaj, gdy będzie restart automatyczny wyjmij płytę. System powinien się ładować. Włóż płytę z powrotem. Instalacja będzie kontynuować pod systemem. Kiedy będzie kolejny restart musisz wyjąć płytę i kiedy system będzie ładował włóż ją z powrotem. Po zakończonej instalacji możesz ustawić w biosie z powrotem first boot device HDD. Powinno działać.

znalazlem na forum by sformatowac twarde dyski programem GParted zrobie to ty zobaczymy co sie bedzie dzialo ale to jutro bo dzis nie mam juz checi ale nadal czekam na jakies propozycje

A nie wybierasz naprawy starego systemu?

Po sprawdzeniu zainst. systemów instalator pyta czy :naprawić czy zainstalować w nowej lokalizacji .