Problem z instalacją Wine na xubuntu 6.06

Witam mam problem z instalacją Wine otóż po wydaniu polecenia

sudo apt-get install wine

Pojawia mi się taka informacja:

Co jest nie tak?? jeśli nie da rady z repo zainstalować to z jakiej strony można ściągnąć paczkę .deb ??

Mój system to xubuntu 6.06

Pozdrawiam

// Poprawiłem Twój post - dodałem tagi code.

Kaka’

stare xubu widocznie paczki deb nie są juz udostępniane, proponuję zrobić upgrade dystrybucji do nowszej wersji…

albo szukać paczek deb na własną rękę…

Nie ja radę zaktualizować najnowszą wersję podobnie jak radzi Turkissh.

Z tego powodu, że te nowe mają wiele uaktualnień, i mogą przysporzyć przyjemność w użytkowaniu.

tylko żeby przejść na feisty musiałbym najpierw zrobić upgrade do wersji 6.10 tak?

Jesli tak to ile czasu zajmie taka operacja?? z 6.06 na 7.04?

A po co ? Ściąg, sobie najnowszą wersję 7.04 no i instalujesz.

tylko że jak próbowałem zainstalować ściągniętą wersję 7.04 to podczas instalacja wywalało błąd że nie można zainstalować jądra i nastąpiło zakończenie instalacji, a potem nie mogłem uruchomić systemu… tak samo było podczas instalacji debiana, dlatego zainstalowałem xubuntu 6.06 ponieważ wiedziałem że on poprawnie sie zainstaluje

Bardzo dziwne … ? Jakie masz jeszcze systemy na Komputerze zainstalowane ?

Wtedy chciałem mieć tylko Xubuntu lub Debiana a wcześniej miałem XP … Najpierw ściągnełem Debiana i próbowałem zainstalować no i pojawił się ten błąd więc zainstalowałem znowu Xp zeby ściagnąć xubuntu 7.04 i podczas instalacji xubuntu znowu ten sam błąd wiec potem zainstalowałem sobie xubuntu 6.06 bo kiedyś go instalowałem i wiedziałem że działa…

Romek nie słuchaj ich! Plotą 3 po 3. Jak przebijesz oponę w rowerze to też idziesz kupić nowy rower? O to chodzi Panowie, ze nawet jakby miał 7.04 też by nie zainstalował. Dlaczego, pewnie zapytacie. Ano dlatego ze repozytorium leży i kwiczy jak zarzynana świnia i żaden upgrade tu nie pomoże, zwłaszcza, że owo repo trzyma paczki także dla 7.04 (Debina tez!) I się wyjaśniło.

http://www.winehq.org/site/download-deb

widać autor tych bajek nigdy nie korzystał z polecenia

sudo apt-get dist-upgrade

a szkoda, bo może nie pisałby takich głupot, po aktualizacji wszystkie repo starszych (np. dapera) wersji zostaną wyhaszowane. a dodane te związane z aktualną wersją.

Turkissh Masz świętą rację. A te bajeczki kolego barmazu zachowaj dla siebie. Wiadomo że zawsze ale to zawsze najlepsza jest najnowsza wersja i tak oto polecam - lecz sam wybierzesz.

Ej koledzy, znawcy. Serwer, na którym leżą paczki Wine (repozytorium) nie działał! Nic tu nie da żaden upgrade!

To taj jak by ktoś wyłączył serwer wp.pl a Ty jeden z drugim kazalibyście mi system operacyjny upgrejdować by na te stronę wejść.

@ Romek repozytorium już działa, wiec paczki są dostępne!

Tylko przed: apt-get update bo wersja już .43 a nie .41

http://wine.budgetdedicated.com/

Ale ja tłumaczyłem nie chodzi tu o sam Wine tylko - lepsza praca na systemie, stare wersje już nie są aktualizowaną, dodadzą nowe lepsze repozytoria, wiele sprzętów ma już “własne” sterowniki… I jak chcesz no to miłego siedzenia na systemie w wersji 6.06. Nie będę się już upierał temat z mojej strony został - wyczerpany.