Problem z instalacją Wine na xubuntu 6.06

(Ace Ventura) #1

Witam mam problem z instalacją Wine otóż po wydaniu polecenia

sudo apt-get install wine

Pojawia mi się taka informacja:

Co jest nie tak?? jeśli nie da rady z repo zainstalować to z jakiej strony można ściągnąć paczkę .deb ??

Mój system to xubuntu 6.06

Pozdrawiam

// Poprawiłem Twój post - dodałem tagi code.

Kaka'

(system) #2

stare xubu widocznie paczki deb nie są juz udostępniane, proponuję zrobić upgrade dystrybucji do nowszej wersji..

albo szukać paczek deb na własną rękę...

(system) #3

Nie ja radę zaktualizować najnowszą wersję podobnie jak radzi Turkissh.

Z tego powodu, że te nowe mają wiele uaktualnień, i mogą przysporzyć przyjemność w użytkowaniu.

(Ace Ventura) #4

tylko żeby przejść na feisty musiałbym najpierw zrobić upgrade do wersji 6.10 tak?

Jesli tak to ile czasu zajmie taka operacja?? z 6.06 na 7.04?

(system) #5

A po co ? Ściąg, sobie najnowszą wersję 7.04 no i instalujesz.

(Ace Ventura) #6

tylko że jak próbowałem zainstalować ściągniętą wersję 7.04 to podczas instalacja wywalało błąd że nie można zainstalować jądra i nastąpiło zakończenie instalacji, a potem nie mogłem uruchomić systemu.... tak samo było podczas instalacji debiana, dlatego zainstalowałem xubuntu 6.06 ponieważ wiedziałem że on poprawnie sie zainstaluje

(system) #7

Bardzo dziwne ... ? Jakie masz jeszcze systemy na Komputerze zainstalowane ?

(Ace Ventura) #8

Wtedy chciałem mieć tylko Xubuntu lub Debiana a wcześniej miałem XP ... Najpierw ściągnełem Debiana i próbowałem zainstalować no i pojawił się ten błąd więc zainstalowałem znowu Xp zeby ściagnąć xubuntu 7.04 i podczas instalacji xubuntu znowu ten sam błąd wiec potem zainstalowałem sobie xubuntu 6.06 bo kiedyś go instalowałem i wiedziałem że działa...

(Brtx) #9

Romek nie słuchaj ich! Plotą 3 po 3. Jak przebijesz oponę w rowerze to też idziesz kupić nowy rower? O to chodzi Panowie, ze nawet jakby miał 7.04 też by nie zainstalował. Dlaczego, pewnie zapytacie. Ano dlatego ze repozytorium leży i kwiczy jak zarzynana świnia i żaden upgrade tu nie pomoże, zwłaszcza, że owo repo trzyma paczki także dla 7.04 (Debina tez!) I się wyjaśniło.

http://www.winehq.org/site/download-deb

(system) #10

widać autor tych bajek nigdy nie korzystał z polecenia

sudo apt-get dist-upgrade

a szkoda, bo może nie pisałby takich głupot, po aktualizacji wszystkie repo starszych (np. dapera) wersji zostaną wyhaszowane. a dodane te związane z aktualną wersją.

(system) #11

Turkissh Masz świętą rację. A te bajeczki kolego barmazu zachowaj dla siebie. Wiadomo że zawsze ale to zawsze najlepsza jest najnowsza wersja i tak oto polecam - lecz sam wybierzesz.

(Brtx) #12

Ej koledzy, znawcy. Serwer, na którym leżą paczki Wine (repozytorium) nie działał! Nic tu nie da żaden upgrade!

To taj jak by ktoś wyłączył serwer wp.pl a Ty jeden z drugim kazalibyście mi system operacyjny upgrejdować by na te stronę wejść.

@ Romek repozytorium już działa, wiec paczki są dostępne!

Tylko przed: apt-get update bo wersja już .43 a nie .41

http://wine.budgetdedicated.com/

(system) #13

Ale ja tłumaczyłem nie chodzi tu o sam Wine tylko - lepsza praca na systemie, stare wersje już nie są aktualizowaną, dodadzą nowe lepsze repozytoria, wiele sprzętów ma już "własne" sterowniki... I jak chcesz no to miłego siedzenia na systemie w wersji 6.06. Nie będę się już upierał temat z mojej strony został - wyczerpany.