Problem z instalacją winowsa(kazda wersja)

witam, mój problem polega na tym, ze podczas instalacji, (dysk podzielony na partycje, sformatowany… kopiowanie plików… i nagle blue screen… z jakimiś krzaczkami i informacją że nie może dalej być instalowany system i zostanie komputer wyłączony/uruchomiony ponownie… mam już tak w drugim kompie… i nie wiem co jest grane. moja płyta to Gigabyte GA-6VEML a dysk samsung ATA (80GB). Miał ktoś podobne problemy? jak je rozwiązać? a próbowałem instalować różne systemy, win98se, millenium oraz xp… no i na każdym to samo…

Kiedyś spotkałem się z całą serią takich kompów. Gdybyś mógł przepisać informację o błędzie możnaby coś więcej powiedzieć. W większości przypadków pomaga aktualizacja biosu

Spróbuj sprawdzić pamięć RAM, np. programem Memtest86 (test ok 3h). Podłącz dysk do innego, sprawnego komputera i sprawdź go np. programem HDTune. W jaki sposób dzieliłeś dysk na partycje ? Za pomocą instalatora systemu czy jakoś inaczej ?

nie pamiętam dokładnie co tam napisało (nie mam tego kompa tu przy sobie żeby sprawdzić) ale wyglądało to mniej więcej tak: “wystąpił błąd podczas instalacji, być może jakieś sterowniki nie są odpowiednie, nastąpi wyłączenie komputera.” i dalej już jakieś krzaczki, cyferki…

ram sprawdzałem, jest ok. z dyskiem były problemy, na początku miał on jakieś badsektory, ale za pomocą partition magic stworzyłem partycje ( z ominięciem tych badów…) i na innym kompie śmigało i system zainstalowało na tym dysku. jeszcze spróbuje nowszą wersje biosu wgrać, może to coś pomoże.

właśnie te krzaczki i cyferki są najważniejsze ( o ile dobrze pamiętam przedostatnia linijka) to jest komunikat o błędzie, z którego możesz wyczytać co jest nie tak (zapisane w trybie szesnastkowym) stop 0x00000000 i kilka podobnych

dawkos ,

Proszę poprawić pisownię w temacie i w opisie problemu.

W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

aktualizacja biosu wystarczyła i wszystko działa :slight_smile: