Problem z instalacją WinXP (Acer Aspire 5730ZG)

Witam,

mam problem z postawieniem Windowsa XP SP3 na Acer Aspire 5730ZG. Wsadzam płytkę, bootuje się i podczas ładowania sterowników zatrzymuje się na sterowniku klawiatury i dalej nie idzie… Koniec instalacji, dalej nie przechodzi.

Co jest tego powodem?

Próbowałeś na innej płytce? Może jest płytka po prostu zrysowana/brudna/uszkodzona i nie może jej po prostu odczytać.

Próbowałem na innej - oryginalnej. W tym przypadku wyskakiwał jakiś błąd, niestety kodu jego nie jestem w stanie podać, gdyż nie posiadam laptopa przy sobie.

http://support.acer-euro.com/drivers/no … 730ZG.html Ten laptop pracuje na Viście,być może to jest powodem kłopotów.

wafal , Jeżeli ten latop ma Vistę, to odpuść sobie instalację XP, ponieważ nawet jak znajdziesz rozwiązanie problemu, to instalator nie odczyta Ci dysku twardego z powodu braku sterowników do kontrolera dysku sata. Co prawda, to nie jest problem dorzucić instalatorowi takowe sterowniki, ale za zwyczaj jest problem ze znalezieniem odpowiednich. Dodatkowym mankamentem może być to, że na XP nie będzie Ci coś działać, bo po prostu nie znajdziesz pod XP odpowiednich sterowników do sprzętu, ponieważ pod mało który laptop z Vistą idzie znaleźć drivery pod XP, ponieważ producent po prostu nie stworzył sterowników pod dany sprzęt. Jeżeli powodem chęci przesiadki jest to, że Vista Ci muli, to po prostu ściągnij sobie kopię 1:1 Visty taką jaką masz na laptopie lub pożycz od kogoś płytkę i po prostu sformatuj dysk i zainstaluj system na swój kod ze spodu laptopa, wgraj sobie sp2 i aktualizacje i zapewniam Cię, że system będzie lepiej działał. Pamiętaj tylko aby w przypadku pobrania Visty z torrentów czytać opisy, czy na pewno jest to kopia 1:1, bo zdarzają się takie kopie, przy których wstawiający coś majstrował, np. zintegrował program, który po instalacji systemu wykorzystując lukę w aktywacji, zaktywuje Ci na lewo system i po instalacji aktualizacji, w pewnym momencie może zaskoczyć Cię komunikat, że masz nie legalny system.

Z tego co słyszałem to ten laptop przy zakupie miał wgranego jakiegoś Linux’a. W tym momencie lata na XP, jednak było tam grubo grzebane - nie wiem jak one były stawiane, gdyż w pewnym momencie były 3 XPki i Linux.

W takim razie spróbuję wgrać Vistę X64. Musze pobrać dopiero X86. Lub spróbuję 7 X86.