Problem z instalacją winXP na ASUS K70io

hej

mam problem zainstalowałem sobie siódemkę na laptopie,

ASUS k70io, kupiłem go bez systemu i to był pierwszy jaki na nim postawiłem

po okresie próbnym (koniec lutego br) zaczął wywalać mi niebieski ekran regularnie po około

godzinie użytkowania, postanowiłem więc zainstalować xp …

tyle że wszystkie próby zakończyły sie niepowodzeniem

po próbie rozruchu z CD ładują sie pliki po czym znów niebieski ekran,

zrobiłem więc formata za pomocą ubuntu 9.1 i udało mi sie jedynie viste postawić

ale to szit i wole xp…

ma ktoś pomysła jak pozbyć sie teraz visty żeby wgrać xp ?

Zrób formatowanie partycji na której była Vista.

Tyle że problem nie leży w złym formacie partycji systemowej (bo zmianę można zrobić przed zasadnicza instalacją systemu) tylko w braku sterowników SATA na płycie instalacyjnej XP.

BTW autor gromadzi oryginalne Windowsy :?

oczywiście że oryginalne !!

zamiast kupować te trzy systemy najlepiej było kupić jeden i zainstalować w serwisie :slight_smile: było by taniej :slight_smile: A co xp najprawdopodobniej będziesz musiał zintegrować z płytą sterowniki do dysku sata programem nlite (chyba tak się on nazywał).

Jeżeli był to OEM preinstalowany to faktycznie miałeś oryginalny system, lecz teraz instalując go na nowym sprzęcie, będzie on oryginalny inaczej 8)

kupiłem go osobno, bo ibm nie miał fabrycznie systemu

ale wracając do tematu, jest jakieś rozwiązanie mojego problemu ?

musisz pobrać ze strony producenta sterowniki do dysku SATA i potem w programie nLite zintegrować z instalką XP i później wypalić “nowego” XPka na płytkę i powinno Ci pójść

OEM czy BOX ?

Owszem, dostałes już odpowiedź:

Przelącz w biosie tryb pracy kontrolera dysków z AHCI/SATA na IDE/ATA/Compatible lub zintegruj sterowniki SATA z instalką za pomocą programu nLite lub na początku instalacji Windowsa XP podaj sterowniki za pomocą dyskietki - odpowiedni komunikat będzie na ekranie (Press F6…) Sterowniki być może są dostępne na stronie www producenta Twojego komputera.

Jeśli OEM to już masz prawie pirata :wink:

Nie ma takich sterowników - są do kontrolera dysków a nie do dysku.

Po mojemu najlepiej jest zainstalować Siódemkę, ponieważ nie trzeba tracić nerwów na odnalezienie właściwych sterowników do kontrolera dysku a potem z kolei do pozostałych części, że już nie wspomnę o tym, że XP działa jak dla mnie wolniej niż 7. Po drugie, przejście na XP może być nie możliwe, ponieważ nie pod wszystkie części do laptopów są dostępne sterowniki dla Windowsa XP.

Pisałem na szybko także mała pomyłka, ale wiadomo o co chodziło :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dzięki za porady, mam teraz problem z tym programem nLite a mianowicie przy próbie załadowania obrazu mam komunikat "Wykryto niekompatybilną ścieżkę F:… Sprawdź czy pliki umieszczono w folderze o standardzie ASCII , Dla przykładu C:/XPCD "

co znowu robię źle :?

W nazwie tego folderu mogą znajdować się wyłącznie duże i małe litery podstawowe oraz cyfry,

wszelkie inne znaki jak np: !@#$%^^&**() będą powodowały opisane problemy.

Interesujące!

Od kiedy (bluescreen == komunikat o braku dysków zainstalowanych w tym komputerze) :?:

A wierz mi, że to możliwe. :stuck_out_tongue:

I wydać kolejne >=199 zł na następną licencję, lub odnawiać instalację co 3 miesiące … ,

A dla mnie siódemka pracuje podobnie “szybko” jak vista … ,

Dzięki po wielu próbach i zmarnowanej dvd udało sie wreszcie zainstalować xp-ka :smiley:

Mam jeszcze jeden problem a mianowicie nie działa mi dźwięk instalowałem wszystko co producent ma na stronce i nic nadal głucho

zainstalowałem realtec’a 97 też nie pomogło :frowning: jakieś pomysły ??

a z jakim serwis pack ma ten winodws? możliwe że trzeba doinstalować poprawkę KB888111 (chya ta) a później sterowniki do dzwięku

Pewnie masz kartę w standardzie HD. Zainstaluj: http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down … hp?did=210

teraz działa :smiley: dzięki !!