Problem z instalacja WinXP na Q6600

(Himmak5g) #1

Podczas instalacji xp wyświetla ekran błędu STOP 0x0000007E. Pod instalacją win 2000 i Linuxa jest ok. Czy mozę byc to wina mojego procka? Czy Vista by weszła. Czyja to wina? Jest to rewizja G0. Proszę pomózcie.

(fastman92) #2

Oto co na ten temat pisze Microsoft:

http://support.microsoft.com/kb/330182

http://support.microsoft.com/kb/330182/pl

(Himmak5g) #3

Ale co moge z tym zrobic bo troche z tych stron nic nie rozumiem. To wina procesora?

-- Dodane 10.03.2009 (Wt) 17:58 --

Chodzi o to że na aukcji koleś sprzedaje Q6600 i poisz eże uszkodzony bo ma taki problem. Na razie jest 50 zł wiec warto?

(fastman92) #4

Nie, według Microsoft problem jest z kartą graficzną wideo lub sterownika. Ale na pewno wina jest sterownika, bo po prostu Windows XP jest już dość starym systemem, a ty masz nowy komputer z którym ten system nie jest całkowicie kompatybilny. Nie wiem, czy to pomoże, ale jaką masz instalację XP? Z SP2 czy nowszym SP3? Jeśli z SP2, to spróbuj załatwić instalkę z SP3, lub za pomocą Nlite zintegruj SP3. Sądząc po twojej ilości postów, sądze, że na pewno wiesz jak to się robi. Rozwiązaniem być może też będzie zintegrowanie przez Nlite lepszych sterowników kontrolera dysku twardego dla XP.

(Himmak5g) #5

Napisałem ze to do aukcji. Czyli to wina tego kolesia a nie procesora jeśli oczywiście mówi prawdę. Dzieki za pomoc.

(fastman92) #6

Skoro inne systemy możesz instalować, to oznacza, że winny jest XP, jego sterowniki, nie sprzęt! A co do kolesia, przecież on nie mógł przewidzieć jak dany sprzęt będzie się zachowywał przy każdym systemie.

(Himmak5g) #7

No napisał ze w tych systemach działa. Wiec chyba kupię teog proca i zainstaluję Vistę. Dzieki za pomoc.

(Yamaha503) #8

Do końca licytacji 13 dni, cena znacznie wzrośnie.

BTW. Po co Ci drugi taki sam procesor ? :x :roll:

(Himmak5g) #9

Bo to co jest w podpisie top tylko tak dla szpanu hehe. Jeśli sprzedaje go jako uszkodzony to moze aż tak nie wzrośnie. a tak w oogóle to po oc zadałeś sobie tyle trudu i nawet wyszukałes tą aukjcę.

(Yamaha503) #10

No to chłopie idź do psychiatry bo masz duże kompleksy

Znalezienie tego procesora zajęło mi 10 sekund.

BTW. Będę go licytował :wink:

(Gracz Online) #11

Wyciągnij na czas instalacji GeForce 9600 PCI-E i zamontuj zwykłą kartę graficzą na PCI. Często to rozwiązanie praktykuję i jest bardzo praktyczne. Nie będę się rozpisywał bo programistom nie jestem.

(Himmak5g) #12

Wrogowie na własnej piersi. Weź daj mi go kupić?

(Rmk) #13
  1. Witam Frazowicza Himmak5g.

2. U mnie w XP gryzł się HD4870 z Realtekiem 889A problem rozwiązałem kupując X-Fi Music więc u ciebie XP może mieć problemy z Q6600 chociaż ja mam E8400 i nie mam problemów.

(Himmak5g) #14

Ok. Dzięki. Problem rozwiażany.